صدور احکام جایگزین حبس صیانت از منابع طبیعی گلستان را تقویت می‌کند

گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با استقبال از صدور مجازات جایگزین حبس برای فعالیت در حوزه منابع طبیعی گفت که این احکام صیانت از عرصه‌های محیط زیست و منابع طبیعی استان را تقویت خواهد کرد.

ابوطالب قزل‌سفلو روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار امیدواری کرد که از ظرفیت مجازات‌های جایگزین حبس بیش از گذشته در غرس نهال و نگهداری عرصه های منابع طبیعی استفاده شود.

گلستان ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی دارد.

اداره‌کل منابع طیبعی و آبخیزداری گلستان امسال طرح‌های نهال‌کاری در ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مرتع در قالب مقابله با بیابان‌زایی، هزار هکتار اصلاح و احیای مرتع، ۹۰۰ هکتار بوته کاری مرتع به صورت مشارکتی،۲ هزار و ۴۰۰ هکتار توسعه زراعت چوب با مشارکت کشاورزان، ۳۶۴ هکتار توسعه و احیای جنگل و ۱۰۰ هکتار جنگل‌کاری اقتصادی را با مشارکت بخش خصوصی در دست اجرا دارد.

رییس کل دادگستری گلستان نیز گفت: مسوولان منابع طبیعی استان با استقبال از حکم متهمان مجازات های جایگزین حبس برای خدمات عمومی مانند کاشت نهال، پاکیزگی جنگل ها و محیطبانی، خواستار بهره مندی بیشتر از ظرفیت این متهمان در منابع طبیعی هستند.

هادی هاشمیان افزود: پارسال هفت هزار و ۳۰۰ اصله نهال توسط محکومان جایگزین حبس در جنگل ها و مراتع استان کاشته شد.

وی گفت: مطابق حکم دادگاه، محکومان بین سه تا پنج سال مسوولیت آبیاری و نگهداری از این نهال ها را برعهده دارند.

رییس کل دادگستری گلستان افزود: از همکاری دستگاه های پذیرنده محکومان جایگزین حبس استقبال کرده و این تعامل دو سویه علاوه بر کمک به اجرای بهتر این قانون که در راستای اصلاح مجرمان است، از آسیب های اجتماعی ناشی از زندان جلوگیری می کند.

وی با اشاره به این که دادگستری گلستان پیشرو صدور حکم جایگزین حبس در کشور است، تاکید کرد: در جرایم خشن و جرایمی که پای جان، مال و ناموس مردم و امنیت جامعه در میان است نگاه قانونگذار و رویکرد قضات، سخت گیرانه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها