۵ هزار کلاس درس دانشگاه شهیدبهشتی مجازی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: ۵ هزار کلاس درس به صورت مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا در دانشگاه برگزار می شود.

سعداله نصیری قیداری روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: پیش از شیوع ویروس کرونا ۲۰۰ کلاس مجازی در دانشگاه برگزار می شد، اما در حال حاضر این تعداد به ۵ هزار کلاس افزایش یافته است.

وی افزود: دانشگاه متشکل از ۱۹ دانشکده و ۱۰ پژوهشکده و ۱۰ مرکز تحقیقاتی است که به صورت جامع در تمامی علوم فعالیت دارد.

نصیری قیداری اظهار داشت:  دانشگاه شهید بهشتی پیش از شیوع ویروس کرونا یکی از دانشگاه های مجهز به زیرساخت های مناسب آی تی بود که حداکثر ۲۰۰ کلاس مجازی با کیفیتی نامناسب برگزار می کرد، اما درحال حاضر پیشرفت بسیاری در این عرصه ایجاد شده است.

وی یادآور شد: تعداد سرورهای آی تی این دانشگاه ۲ عدد بود که در حال حاضر به ۹ سرور افزایش یافته و بهبود کیفیت ۱۰ برابری داشته است.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: ۳۰۰ اتاق جلسه در فضای مجازی نیز تاسیس شده است.

اخذ مجوز رشته های هنر 

وی با بیان اینکه اخیرا  برای اخذ مجوز رشته های هنر به عنوان ۲ گروه اقدام شده است، ادامه داد: رشته های هنر قرار است در دانشکده معماری تدریس شود تا در آینده با گسترش رشته ها به دانشکده تبدیل شوند.

تخفیف ۱۵ درصدی شهریه دانشجویان در سال جاری 

رییس دانشگاه شهید بهشتی درباره شهریه دانشجویان نیز اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد شهریه یک دهم رشته ها افزایش یافته است. شهریه  ۹۰ درصد رشته ها افزایش نداشته بلکه ۱۵ درصد هم تخفیف داشته ایم.

نصیری قیداری افزود: تخفیف ۱۵ درصدی شهریه با توجه به  غیرحضوری بودن کلاس های درس، به دانشجویان ارایه می شود.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه برای سهولت در شرایط آموزش دانشجو باید حداکثر تلاش را بکار گیرد. از این رو تخفیف هایی در امور خوابگاهی و دیگر حوزه ها ارائه داده است.

رشد ۳۹ درصدی بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه 

رییس دانشگاه شهید بهشتی همچنین درباره بودجه دانشگاه در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: دانشگاه با رشد ۳۹ درصدی بودجه رو به رو است که در شرایط جنگ اقتصادی امروز از دولت تدبیر و امید برای اداره کشور باید تشکر کرد که کشور را در این شرایط سخت اداره می کند.

نصیری قیداری ادامه داد: با توجه به در نظر گرفته نشدن افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارمندان این افزایش بودجه برای دانشگاه کم است.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون ۷۰ درصد بودجه ۹۹ به دانشگاه اختصاص یافته است و این عدد باید ۷۵ درصد می بود و در حال حاضر ۵ درصد از تخصیص بودجه عقب هستیم.

رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: وعده داده شده که امسال ۱۰۰ درصد بودجه سال ۹۹ به دانشگاه تخصیص داده شود، همچنین ۱۰ درصد از تنخواه سال ۹۸ که تعلق نگرفته بود، به دانشگاه اختصاص یابد و با این حساب دانشگاه ۱۱۰ درصد تخصیص بودجه دارد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی همچنین اظهار داشت: دانشگاه روز پنجشنبه قرار است میزبان روسای دانشگاه های سطح یک کشور، روسای آموزش و تحقیقات و بودجه مجلس شورای اسلامی و وزیر علوم باشد و در خصوص طرح مسائل و مشکلات بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه ها با هم گفت و گو کنند که امیدواریم اثربخش باشد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش