کمک‌های مردمی به کمیته امداد در مهاباد ۸۰ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۱ میلیارد ریال توسط شهروندان به این نهاد کمک شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش داشته است.

حسین خضری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۹ ماه امسال، میزان درآمد کمیته امداد از محل‌های مختلف اکرام ایتام، زکات، صدقات، مراکز نیکوکاری، کمک‌های مومنانه و سایر سر فصل‌ها به ۱۵۱ میلیارد ریال رسیده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد کمک‌ها به صورت نقدی و مابقی نیز شامل اجناس و کالاهای مختلف بوده است، ادامه داد: امسال به علت شرایط مقابله با کرونا و وضعیت نامناسب معیشت مردم، طرح‌های مختلفی از جمله "ایران مهربان" و "ایران همدم" به صورت سراسری در کشور برگزار شده که با استقبال و مشارکت شهروندان مواجه شده است.  

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مهاباد بیان کرد: امسال مردم مومن و خداجوی این شهرستان با پرداخت ۸۴ میلیارد ریال زکات در سال جاری برای دهمین سال پیاپی رتبه برتر نخست را در بین سایر شهرستان‌ها در آذربایجان‌غربی به خود اختصاص داد.

خضری اظهار داشت: زکات در سرفصل‌های جهیزیه، درمان، امور تحصیلی، احداث و تعمیر مسکن‌های روستایی و سایر نیازمندی‌های فقرا با اولویت محل جمع‌آوری زکات هزینه شده است.

وی گفت: امسال همچنین چهار میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال کمک‌ مردمی از محل ۲ هزار و ۳۹۹ صندوق صدقات موجود در اماکن، معابر، منازل، ادارات و واحدهای صنفی این شهرستان جمع‌آوری و برای کمک به خانواده‌های کم‌بضاعت هزینه شد.

خضری همچنین با اشاره به خدمات جدید کمیته امداد در جمع‌آوری کمک‌های مردمی بیان کرد: برای سرعت عمل در جمع‌آوری کمک‌های مردمی، خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق کد #۰۴۴۱۰ *۸۸۷۷ * و شماره تلفن ثابت ۰۹۶۸۸۷۷ پرداخت یا با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۸۸۷۷ کمی‌های نقدی خود را واریز کنند.

پنج هزار و ۲۴۰ خانوار مهابادی هم‌اکنون با ۱۲ هزار نفر زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها