۲ دی ۱۳۹۹، ۱۰:۲۷
کد خبر: 84157154
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

از سرگیری حمله لفظی امارات به قطر

۲ دی ۱۳۹۹، ۱۰:۲۷
کد خبر: 84157154
از سرگیری حمله لفظی امارات به قطر

تهران- ایرنا- انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات که کشورش از آغاز روند آشتی میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس راضی به نظر نمی رسد پس از سکوت تقریبا یک ماهه یک بار دیگر در اظهاراتی ضمن حمله به قطر، رسانه‌های این کشور را به تلاش برای خدشه دار کردن توافق احتمالی برای حل بحران منطقه متهم کرد .

به گزارش ایرنا ، قرقاش در توئیتی نوشت : فضای سیاسی و اجتماعی در خلیج فارس منتظر پایان دادن به بحران قطر است و به دنبال بهترین راه برای اطمینان از تعهد دوحه به هر توافق نامه ای است که موجب خیر و صلاح منطقه باشد، در حالی که به نظر می رسد بسترهای رسانه ای قطر مصمم هستند که هر توافقی را خدشه دار کنند که موضوعی عجیب و توضیح آن دشوار است.

اظهارات قرقاش در حالی است که  «احمد ناصر الصباح» وزیر امور خارجه کویت اخیرا اعلام کرد بحث های مثمر ثمری در چارچوب دستیابی به صلح، حمایت و دستیابی به همبستگی و ثبات خلیج فارس و منطقه صورت گرفته است.

الصباح گفت که در این گفتگوها همه طرفها بر عزم خود برای همبستگی و ثبات خلیج فارس و کشورهای عربی و دستیابی به توافق نهایی تاکید کردند به امید آنکه به همبستگی پایدار و آنچه خیر مردم کشورشان را  رقم می زند، دست یابند.

پنجم ژانویه سال ۲۰۲۱ (۱۶دی)، اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار می شود که رهبران کشورهای حوزه خلیج فارس شخصاً در آن شرکت می کنند و به گفته «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت این کشور امیدوار است که این نشست فرصتی برای بررسی اوضاع منطقه باشد.

در آخرین تحول بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان عصر دوشنبه راهی کویت و عربستان شد و با همتایان خود دیدار و در خصوص مسایل منطقه از جمله نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض بحث و تبادل نظر به عمل آورد.

عربستان ، مصر ، امارات و بحرین از ۱۵ خرداد سال ۹۶ با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی مرزهای خود را به روی این کشور بستند و روابط با دوحه را نیز قطع کردند.
تحریم کننده ها ۱۳ شرط برای از سرگیری روابط با قطر تعیین کردند اما دولت دوحه این شروط را  در تضاد با حق حاکمیت خود دانست و به هیچ یک از آنها عمل نکرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha