پتروشیمی هگمتانه کشور را از واردات پی وی سی پزشکی بی‌نیاز می‌کند

همدان- ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه همدان با هزار و ۲۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری به ثمر نشسته است گفت: بهره برداری از این واحد، کشور را از واردات پی وی سی پزشکی بی‌نیاز می‌کند.

سیدسعید شاهرخی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از حل مشکلات پتروشیمی هگمتانه مثل مشکل آب و خوراک با همکاری شرکت پتروشیمی ایران و سرمایه گذار بخش خصوصی این واحد بعد از ۱۸ سال به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.  

وی خاطرنشان کرد: افتتاح پتروشیمی گام بزرگی در جهت خدمت به مردم استان همدان است که ۱۸ سال طول کشید اما با تلاش و همکاری همه مجموعه ها این طرح به بهره برداری می رسد که علاوه بر اشتغالزایی موجب ارزآوری و بی نیازی کشور به واردات پی وی سی گرید پزشکی می شود که در خاورمیانه بی‌نظیر است. 

استاندار همدان افزود: نمایندگان مجلس همکاری بسیار خوبی برای راه اندازی پتروشیمی داشتند و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت آبفا، بانک ها و همه مجموعه هایی که در افتتاح و به نتیجه رسیدن این طرح بزرگ همکاری کردند که شایسته قدردانی است.

شاهرخی تصریح کرد: در شرایط تحریم افتتاح چنین پروژه های بزرگی خدمت اساسی به مردم استان و کشور می‌شود و همه باید با وحدت و همدلی برای توسعه استان و کشور تلاش کنیم. 

پتروشیمی هگمتانه با ظرفیت ۷۰ هزار تن محصول بزرگترین واحد تولیدی استان همدان محسوب می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha