کاهش ۱۵ درصدی جرایم اولویت پلیس آگاهی در کردستان است

سنندج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: در سال جاری کاهش ۱۵ درصد انواع جرایم را در دستور کار خود قرار داده و برای این مساله بدنبال جذب و مشارکت اقشار مختلف مردم، فعالان اجتماعی و رسانه‌ای است.

سرهنگ عبداالله فاتحی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کاهش در تمام جرایم ترسیم شده که سه ماهه سوم موفق شده‌ایم نسبت به ابتدای سال در وقوع جرایم از ۱۶ درصد کاهش برخوردار شویم و تلاش داریم تا پایان سال این مهم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز محقق شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۶ درصد جرایم وقوع یافته در این استان مربوط به سرقت‌های خُرد است، اضافه کرد: دسترسی به افق کاهش ۱۵ درصدی وقوع جرم را می‌توان با استفاده از توان و مشارکت فعالان اجتماعی، تحقق برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، ارتقای آگاهی و اطلاعات مردم به منظور پیشگیری از جرایم تحقق داد.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: بسیاری از مجرمان نیز بدلیل ناآگاهی و جهل به قانون دچار جرم و جنایت می‌شوند که می‌توان با آگاهی بخشی و مشارکت دادن تمام افراد جامعه بستر کاهش جرم خیزی را فراهم کرد.

سرهنگ فاتحی با اشاره به پایین بودن میانگین وقوع جرایم در کردستان نسبت به سایر استان‌ها تاکید کرد: با تلاش‌های انجام گرفته توسط ماموران این پلیس، امسال ۸۱ درصد جرایم انجام شده در حوزه‌های مختلف کشف شده است.

وی افزود: همکاری مردم با پلیس آگاهی نقش بسزایی در کشف جرایم دارد که در زمینه پرونده‌های به نتیجه رسیده در این ارتباط به نسبت سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha