۲هزار و ۱۰۰ تبلت در اختیار دانش‌آموزان خراسان شمالی قرار می‌گیرد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان محروم از دستگاه هوشمند برای دسترسی به برنامه شاد، بزودی تامین می‌شود که در اختیار آنها قرار می‌گیرد. 

مهدی مودی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تعهدهای انجام شده، قرار است ۵۰۰ دستگاه تبلت از طرف مرکز آمار و ۱۰۰ دستگاه تبلت هم از طرف بانک ملی برای دانش آموزان نیازمند تامین شود. 

وی افزود: خیران، تامین ۵۰۰ دستگاه تبلت برای دانش آموزان شهرستان مرزی راز و جرگلان را متعهد شده اند، بنیاد علوی هم اعلام کرده است که هزار دستگاه تبلت برای دانش آموزان شهرستان مانه و سملقان تامین می کند.

وی خاطرنشان کرد: تبلت مورد نیاز دانش آموزان مددجوی کمیته امداد(ره) هم به وسیله این نهاد حمایتی تامین می شود و در این زمینه پیگیری های لازم انجام شده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بر اساس نیازسنجی انجام شده، دانش آموزان استان برای دسترسی به برنامه شاد، بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت نیاز دارند. 

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر هزار نفر به شمار دانش آموزانی که وارد برنامه شاد شده اند افزوده شده است خاطرنشان کرد: اکنون ۳۸ هزار نفر از دانش آموزان استان به برنامه شاد دسترسی ندارند. 

مودی گفت: با توجه به اینکه برخی از خانواده ها چند دانش آموز دارند، به نظر می رسد با تامین ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت، نیاز دانش آموزان به این تجهیز در حد ضرورت، تامین شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: اکنون ۲۱ درصد از دانش آموزان استان به برنامه شاد وارد نشده اند که علت اصلی و مهم آن، نداشتن تبلت و یا گوشی هوشمند است. 

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند. 

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha