حبیب الله دهمرده از پاسخ‌های آذری جهرمی قانع شد

تهران- ایرنا- حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل از پاسخ‌های محمد جواد ‌آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص توسعه زیرساخت‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان قانع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حبیب الله دهمرده» نماینده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون  پس از استماع توضیحات محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت عدم اجرای فیبر نوری بخصوص در استان‌های مرزی مانند سیستان و بلوچستان  قانع شد.

«حجت الله فیروزی» سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در توضیح سوال دهمرده گفت: در اجرای ماده (۲۰۷) آیین‌نامه داخلی مجلس،‌ در جلسه رسمی سه شنبه مورخ ۱۴ مردادماه  ۱۳۹۹ ‌کمیسیون با حضور نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سؤال‌کننده و وزیر  ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح‌ شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن عنوان کرد: پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده  وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول به جلسه علنی ارسال شد.

دهمرده با تشریح مشکلات موجود در سیستان و بلوچستان در این زمینه گفت: در دنیای امروز، بیشتر کلاس‌ها درسی مجازی است ولی اختلاف زیادی بین نقاط برخوردار و کم برخوردار وجود دارد.

نماینده مردم زابل افزود: مدت‌ها است به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر می‌دهیم و مطالب مختلف را به وزیر اعلام کردیم. دانش آموزان کم برخوردار چه جرمی مرتکب شدند که در شهرهای زابل، زهک، هیرمند، نیمروز، هامون و حتی استان های کرمان و لرستان و دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند. آیا شما فقط به عنوان وزیر برای مناطق برخوردار کار می‌کنید؟

وی خطاب به «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در برق، آب و  دیگر مسائل استان عقب ماندگی دارد و  وزیر بفرمایند که در کدام بخش دراستان سیستان و بلوچستان توسعه یافتیم. دانش آموزان چه گناهی مرتکب شدند که اینترنت ندارند، آیا این دانش آموزان باید در کنکور شرکت کنند؟ چرا وزیر تاکنون اقدام نکرده است؟  چرا وزیر تاکنون به استان سیستان و بلوچستان سفر نکرده است تا مشکلات را از نزدیک ببیند؟

دهمرده یادآور شد: در جاهایی که اراده برای پیشرفت بخش هایی از کشور بوده این پیشرفت انجام شده است در حالی که ما نمایندگان همه مردم هستیم و باید برای همه مردم کار کنیم. 

وی ادامه داد: این مشکلات مخصوص استان سیستان و بلوچستان نیست و برای دیگر استان‌های محروم وجود دارد. البته بنده تمایلی برای سوال از وزیر نداشتم. اما این شرایط بنده را مجبور به سوال از وزیر کرد.

رییس مجلس  پس از توضیحات آذری جهرمی از نماینده زابل سوال کرد که‌ آیا از توضیحات وزیر قانع شده است یا نه که دهمرده در پاسخ گفت: من به دنبال ارائه کارت زرد یا سفید نیستم اما به شما اعتماد دارم و اگر شما تضمین دهید که وزیر ارتباطات بحث اجرای فیبر نوری را در استان سیستان و بلوچستان اجرایی می‌کند، نسبت به پاسخ‌های آذری جهرمی مشکلی ندارم.

قالیباف هم گفت: این استان در حوزه آموزش و پرورش، آب، برق و ارتباطات و دیگر مسائل عقب است و نیاز به توجه ویژه دارد و وزیر اطلاعات و فناوری ارتباطات نیز قول بهبود شرایط زیرساختی و ارتباطی سیستان و بلوچستان را دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha