نگاه جنسیتی به ورزش دو و میدانی در لرستان وجود ندارد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس هیات دو و میدانی لرستان گفت: نگاه جنسیتی به ورزش دو و میدانی در لرستان وجود ندارد و از تمامی ظرفیت ها برای ارتقاء سطح کیفی ورزشکاران استفاده خواهیم کرد.

سیاوش سپهوند روز دوشنبه در حاشیه برگزاری کلاس آموزشی در خرم آباد اظهار داشت: هیات دوومیدانی برنامه‌ریزی بلندمدتی را دنبال می کند که در این راستا در چند سال اخیر چندین کلاسه ارتقاء مربیگری و کارگاه های دانش افزایی برگزار شده است.

وی گفت: متاسفانه با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا موفق به برگزاری کلاسهای حضوری و میدانی نشده‌ایم.

وی افزود: رشته دوومیدانی در فضای باز برگزار می‌شود و با رعایت پروتکل های بهداشتی دوره دانش افزایی به مدت یک هفته برای بانوان لرستانی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره یک هفته ای از حسن بادپی مدرس فدراسیون و مربی تیم ملی در رده‌های پایه همچنین چندین ورزشکار قهرمان بانو دعوت شد تا برای ارتقاء سطح کیفی ورزشکاران لرستانی اقدامات لازم صورت گیرد.

سپهوند اظهار کرد: نگاه جنسیتی به ورزش دو و میدانی در لرستان وجود ندارد و از تمامی افراد (آقا و خانم) دارای استعداد ورزشی و توانمندی‌های لازم در رده‌های مختلف استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با شناسایی استعدادهای ورزشی و آموزش صحیح ورزشکاران زمینه ی رشد را برای افراد بااستعداد در لرستان فراهم کرده‌ایم.

وی گفت: تیم‌های بانوان لرستان در لیگ برتر دوومیدانی امسال در رده نوجوانان و جوانان مقام اول و تیم بزرگسالان بانوان مقام سوم را کسب کرده که نشان می دهد بانوان ورزشکار لرستان از ظرفیت بالایی برخوردار هستند.

سپهوند افزود: همچنین تیم های نوجوانان و جوانان و بزرگسالان آقایان به ترتیب مقام های سوم و دوم را کسب کردند.

وی ادامه داد: امسال بهترین سال دو و میدانی تاریخ لرستان را با چهار مقام قهرمانی در رده های سنی مختلف کسب کردیم.

وی گفت: در سه سال گذشته کلاس‌های آموزشی مربیگری مختلفی را برای سطح ارتقاء کیفی ورزشکاران و مربیان در لرستان برگزار شد.

وی بیان کرد: مدیرعامل پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد با تجهیز کردن امکانات زمینه را برای ارتقاء سطح کیفی ورزشکاران فراهم کرده است.

دوره آموزشی در رده های سنی زیر ۱۴ سال نونهالان و نوجوانان با هدف تلاش و تقویت ورزشکاران دو و میدانی کار لرستان به مدت یک هفته در خرم آباد برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها