دمشق: گرفتاری مردم سوریه نتیجه تروریسم مورد حمایت آمریکاست

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه سوریه، مشکلات و گرفتاری های مردم سوریه را نتیجه مستقیم تروریسم مورد حمایت آمریکا دانست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه روز دوشنبه در بیانیه ای تاکید کرد: رنجی که سوری ها متحمل شده اند، نتیجه مستقیم تروریسم مورد حمایت آمریکا و اقدام های تحمیلی و ظالمانه ای است که زندگی و معیشت مردم سوریه را تحت تاثیر قرار می دهد.

یک منبع رسمی در گفت و گو با سانا، این گونه اقدام ها را نقض آشکار مبانی حقوق بین الملل و جنایت جنگی بر شمرد و مسئولان آمریکایی را در قبال چنین رفتارهای غیرانسانی سزاوار مجازات دانست.

این منبع افزود: جمهوری عربی سوریه از بیانیه وزارت خارجه آمریکا در باره ادامه تحریم ها علیه سوریه شگفت زده شده است، بیانیه ای که نوعی از هم گسیختگی کامل واقعیت دولت ایالات متحده  را نشان می دهد و این وزارتخانه از واژه هایی مغایر با حقایق استفاده کرده و این موضوع به بِرَندی برای دشمنی آمریکا با سوریه تبدیل شده است.

وی یادآورشد: دولت آمریکا باید بداند که تعرض به سوریه در برابر پایداری مردم این کشور با شکست حتمی روبه می شود و سرنوشت آینده سوریه حق انحصاری مردم این کشور است و در این زمینه برای آمریکا یاغیره هیچ نقش وجود نخواهد داشت.

بیانیه امروز سوریه واکنشی به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا در باره ادامه تحریم علیه دمشق است.

آمریکا روز یکشنبه در سالروز امضای تحریم های موسوم به «سزار» علیه سوریه اعلام کرد تا زمانی که دولت دمشق  شروط واشنگتن در خصوص حل و فصل بحران موجود را نپذیرد،  تحریم ها ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان