استانداری کهگیلویه وبویراحمدبا ثبت احوال تفاهمنامه همکاری منعقدمی کند

یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به مشکلات زیرساختی ثبت احوال این استان گفت: استانداری با انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک با ثبت احوال کشور بصورت ۵۰ درصدی آمادگی کامل دارد تا نسبت به رفع این معضلات اقدام شود.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری عصر روز دوشنبه در دیدار مدیرکل کل و معاونان اداره کل ثبت احوال استان اظهار داشت: با انعقاد این تفاهم نامه استانداری با تامین فضای فیزیکی، تجهیزات و امکانات با ثبت احوال کشور مشارکت خواهد کرد.

وی بر اولویت بندی نیازها و خواسته های ثبت احوال تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده طی نشستی با حضور رئیس سازمان ثبت احوال کشور تفاهم نامه مورد نظر برای برطرف شدت مشکلات استان منعقد خواهد شد.

کلانتری تصریح کرد: با توجه به اینکه ثبت احوال یک دستگاه حاکمیتی با انضباط است در این تفاهم نامه بحث آموزش، ساماندهی و به روز کردن نیروی انسانی نیز لحاظ می شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، افزود: یکی از افتخارات نظام و دولت توسعه دولت الکترونیک است و امروزه داده ها و اطلاعات ثبت احوال در تصمیم گیری های حاکمیتی بسیار تاثیرگذار هستند.

کلانتری اظهار کرد: بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور کار مبارزه با جعل را آسان و هویت مجرمان به سرعت شناسایی می شود.

وی بیان کرد: تاکنون ۹۱ درصد معادل ۵۰۰ هزار نفر واجدین شرایط در استان کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند.

کلانتری افزود:  ۹۷ درصد ثبت وقایع حیاتی کهگیلویه و بویراحمد در مهلت قانونی به ثبت رسیده که باید این رقم افزایش یابد. پنج درصد جمعیت ۷۱۳ هزار نفری این استان معادل ۳۶ هزار نفر در رده سنی بالای ۶۵ سال است.

هم اینک ۷۵ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۳۵ هزار نفر در رده سنی بین ۱۵ تا ۶۵ سال است. دو سوم جمعیت این استان معادل ۴۷۵ هزار نفر نیز جوان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها