افزایش آمپر کنتورهای قدیمی برق در قم

قم- ایرنا- سرپرست معاونت خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: آمپر کنتورهای قدیمی برق در راستای استانداردسازی و تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان افزایش می‌یابد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم، سید محمدرضا غفوری به آغاز طرح استانداردسازی و تامین برق پایدار اشاره کرد و افزود: در همین راستا شرکت توزیع نیروی برق استان فرصتی را برای افزایش آمپراژ کنتورهای قدیمی فراهم  کرده است.

وی با بیان اینکه امروزه وسایل برق با زندگی مردم گره خورده است، اضافه کرد: با توجه به افزایش تجهیزات برقی و نیاز بیشتر به قدرت برق، کنتورهای قدیمی با آمپراژ  ۵، ۱۰ و ۱۵  پاسخگوی نیاز مشترکان نیست.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور تامین برق مطمئن به‌ویژه در فصول گرم سال، مشترکان باید نسبت به افزایش آمپراژ اقدام کنند که در این زمینه تسهیلاتی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

غفوری با بیان اینکه مشترکین برق می‌توانند برای ثبت درخواست افزایش آمپراژ بدون مراجعه حضوری و از طریق اپلیکیشن (برق من) و یا سامانه تلفنی ۱۵۲۱ اقدام کنند، تاکید کرد: البته در این رابطه شرکت توزیع برق استان برای افزایش آمپراژ مشترکین که در حد آمپراژ قراردادی مصرف می‌کنند هیچ‌گونه اجباری ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: مشترکین می‌توانند به‌صورت تقسیطی اقدام به افزایش آمپر کنتورهای خود کنند.

در حال حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها