استاندار : در تخصیص بودجه به استان تهران ظلم شده است

تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه در تخصیص بودجه به استان ظلم بزرگی شده است، گفت: سرانه های بهداشتی، آموزشی و ورزشی این استان به مراتب پایین‌تر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی که به همراه مهدی شریفیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت عصر امروز- دوشنبه- برای بازدید از پروژه های عمرانی به شهرستان اسلامشهر سفر کرده بود، در جریان بازدید از پروژه مترو افزود: یکی از مطالبات به حق مردم اسلامشهر و جنوب غرب استان بهره مندی از مترو است و روند قابل قبول اجرای این پروژه در این شهرستان نماد همدلی و هماهنگی بین همه نهادهای اجرایی است.

وی تصریح کرد: در خصوص عملیات مترو هر اقدامی که لازم باشد باید انجام داد، بنده شخصا مسئولیت اجرای این طرح را به عهده می گیرم و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نمی کنم.

محسنی بندپی گفت: در زمینه تغییر کاربری اراضی در مسیر احداث مترو اسلامشهر نیز با وزیر راه و شهرسازی مذاکره خواهم کرد.

وی بیان کرد: واقعیت این است که تهران مورد غفلت تاریخی قرار گرفته و برخی این استان را در شهر تهران خلاصه می کنند، بطوریکه که در اسلامشهر بعد از انقلاب فقط یک بیمارستان دولتی ساخته شده است.

استاندار تهران افزود: اکنون ۲۳ بیمارستان در سطح استان در حال ساخت یا بازسازی است و بیمارستان اسلامشهر که ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در صورت تامین اعتبار تا پایان این دولت به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص اشتغالزایی نیز گفت: نرخ بیکاری در استان از سال ۹۷ تاکنون سیر نزولی داشته و در تابستان ۹۹ این نرخ به شش و نیم درصد رسید.

محسنی بندپی همچنین درباره نواحی صنعتی استان هم گفت: لکه های صنعتی استان تهران بعد از تصویب هیات دولت از تمام امکانات و مزایای شهرک های صنعتی منتفع می شوند.

 فرماندار اسلامشهر نیز در جریان بازدید از پروژه های عمرانی این شهرستان گفت: یکی از پروژه های عمرانی،  بزرگراهی به طول ۳۰ کیلومتر در قالب کمربندی جنوبی شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم است که برای حل معضل ترافیک در حومه شهرهای جنوب غربی استان در دست احداث است که در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

مسعود مرسلپور افزود: کمربندی جنوبی اسلامشهر که از  بزرگراه آزادگان شروع و تا رباط کریم ادامه می یابد بخش اعظمی از معضل ترافیک این شهرستانها را برطرف می کند و علاوه بر این با احداث قطار شهری پرند - تهران، این شهرستان و شهرهای واقع در مسیر نیز به  راه آهن تهران متصل می شود.  

وی خاطر نشان کرد: احداث کمربندی جنوبی شهرستان اسلامشهر از سال ۸۸ کلنگ زنی شد و عملیات اجرائی آن بعد از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد که پس از پیگیریهای فراوان  مجددا" در قالب سفر ریاست جمهوری در سال ٩٤ با انعقاد قرارداد با پیمانکاران جدید ادامه عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر در خصوص پیشرفت فیزیکی ساختمان بیمارستان ٤٠٠ تختخوابی این شهرستان نیز گفت: احداث این بیمارستان به پیشرفت فیزیکی٥٠ درصد رسیده و برای تکمیل آن به ٢٥٠میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

در جریان بازدید مسئولان از مجتمع های صنعتی مسائل و مشکلات فعالان مجتمع های صنفی و تولیدی سهند، سبلان و برآور از جمله لوله کشی گاز، لکه سهند، مشکل مالیات بر ارزش افزوده، آسفالت معابر، مجوزهای تولیدی و صنعتی بررسی شد.

کمربندی جنوبی اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم، شهرک صنعتی چهار دانگه و بیمارستان ٤٠٠ تختخوابی اسلامشهر پروژه های عمرانی این شهرستان بشمار می آید که امروز توسط مسئولان بازدید و روند اجرایی آنها بررسی شد.

شهرستان اسلامشهر دارای هفت هزار واحد صنفی و تولیدی است که پنج هزارو ٢٠٠ واحد آن در سطح ٨ مجتمع تولیدی قرار گرفته که از این تعداد چهار هزار و ٥٠٠ واحد از آنها در مجتمع های سهند جای گرفته است.

براساس برآوردهای صورت گرفته ٢٢ هزار نفر در واحدهای صنعتی شهرستان اسلامشهر مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها