۱ دی ۱۳۹۹، ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84156745
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار آستارا: خیران برای رفع مشکلات مرکز معلولان همکاری کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: مرکز نگهداری معلولان جسمی حرکتی این شهرستان، افراد دارای معلولیت در شهرستان‌های غرب گیلان را پوشش می‌دهد و خیران و نیکوکاران برای رفع نواقص و مشکلات آن همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز دوشنبه در بازدید از مرکز نگهداری معلولان جسمی و حرکتی این شهرستان اظهار کرد: کمک های دولتی برای رفع مشکلات این مرکز کافی نیست و مشارکت خیران برای تامین هزینه های دارو و نگهداری معلولان گره گشا خواهد بود.

وی از دهیاری و بخشداری خواست راه مرکز معلولان را بهسازی کنند تا معلولان و خانواده های آنها برای رفت و آمد به آن مشکل نداشته باشند.

وی اضافه کرد: باید به مهارت آموزی معلولان اهمیت داده و برای جامه عمل پوشاندن به خواسته های آنها، گام های بزرگی برداشته شود.

رئیس اداره بهزیستی آستارا هم گفت: در این مرکز به عنوان تنها مرکز نگهداری معلولان جسمی بالای ۱۵ سال غرب گیلان، از ۳۰ معلول نگهداری و مراقبت می شود و ۱۰ پرستار در آن کار می کنند.

فریبرز خورشیدی اظهار کرد: از طرف سازمان بهزیستی ماهانه ۹۰ میلیون ریال یارانه برای تامین هزینه های جاری به این مرکز پرداخت می شود و امیدواریم مسئولان و خیران نیز توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: این مرکز دارای بخش های پزشکی، روانشناسی، فیزیوتراپی، ایزوله، سالن های نگهداری معلولان و غذاخوری است و خدماتی نظیر توانبخشی و مشاوره در آن ارائه می شود.

فرماندار آستارا در این بازدید، با اهدای هدایای نقدی و لوح تقدیر از پرستاران این مرکز به مناسبت ۲۶ آذر سالروز ولادت زینب (س) و روز پرستار تجلیل کرد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی بهزیستی بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha