برگزیدگان هفته پژوهش در خراسان رضوی معرفی شدند

مشهد- ایرنا- برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری در خراسان رضوی دوشنبه شب طی مراسمی با حضور استاندار معرفی و تجلیل شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه باید به دنبال تبدیل دارایی به دانایی باشیم گفت: علم و فناوری پیشران توسعه و پژوهش موتور اقتصاد، سلامت، کشاورزی و دیگر حوزه‌هاست.

کوکب موسوی، بر حمایت از پژوهشگران، مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد و افزود: پژوهش باید در اولویت برنامه‌ریزی، تخصیص منابع و توزیع امکانات قرار گیرد.

وی لزوم استمرار نمایشگاه مجازی پژوهش را در طول سال مورد تاکید قرار داد و گفت: تحقق آرمان‌های بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق توسعه در گرو حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان است.

مدیر توسعه و انتقال فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم گفت: هفته پژوهش ماراتن میان بخشی ۶۰ تا ۷۰ دستگاه اجرایی و بخش خصوصی در فرآیند مدیریت و برنامه ریزی است.

امیر ملک زاده افزود: در سال ۹۵ جایگاه خراسان رضوی در بخش توسعه یافتگی در اقتصاد دانش بنیان، رتبه سیزدهم کشور بود که این جایگاه اکنون به رتبه ششم ارتقا یافته است.

در این مراسم از حسین حسین زاده، طلعت خدیوزاده از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محسن عظیمی نژاد از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، جواد صالحی فدردی، حسین صابری و سید محمد علی رضوی از دانشگاه فردوسی مشهد، احسان کریمی از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، مرتضی نیکوقدم از دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) و حمید پوریان فر از جهاددانشگاهی خراسان رضوی به عنوان پژوهشگران برتر استان قدردانی شد.

همچنین در بخش شرکتهای فناور برتر از شرکتهای ارسک یکتا تجهیز، داریا دانش بارثاوا و کارن افزار نوید پارسیان قدردانی گردید و شرکت فناور فرآوردانه فردوسی مشهد نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش شرکتهای دانش بنیان نیز، شرکت نوین صنعت آفتاب سبزوار در بخش شرکت دانش بنیان نوپا و شرکت صنایع پخت مشهد به عنوان شرکت دانش بنیان تولید به عنوان شرکتهای برتر معرفی شدند.

همچنین از شرکتهای همتا تجارت ایرانیان فردا و منو و فن آسا هم در بخش شرکتهای استارتاپی برتر قدردانی شد.

هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذر ماه بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها