تفاهم‌نامه بیمه رایگان منازل روستایی در سیستان و بلوچستان امضا شد

زاهدان- ایرنا- تفاهم‌نامه بیمه رایگان منازل روستایی بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و استانداری سیستان و بلوچستان امضا شد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سیستان و بلوچستان روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه بیمه بازسازی و تجهیز خانه‌های روستایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری زاهدان گفت: این نهاد مالی به عنوان نخستین بانک تخصصی کشور در حوزه قرض‌الحسنه وظیفه دارد در راستای مسوولیت اجتماعی خود اقدام به بیمه منازل روستایی کند.

مسعود مسعودی اظهار داشت: این طرح در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام به عنوان پایلوت در کشور در حال اجراست که بیشترین میزان با ۳۰۵ هزار خانه روستایی به این استان اختصاص دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم بیان کرد: از آنجا که بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله هر ساله در استان اتفاق افتاده و روستاییان همواره دچار خسارت و مشکلات مالی می شوند این اقدام خداپسندانه بسیار ضروری است.

آرش جمالزهی افزود: از تمامی هم استانی های عزیز در حوزه شوراها، دهیاری ها و بخشداری های سیستان و بلوچستان در خواست داریم در اجرای این طرح و توزیع بیمه نامه ها مشارکت لازم را با دستگاه های دست اندرکار و بانک قرض الحسنه مهر ایران داشته باشند.

وی تاکید کرد: بیمه یک پشتوانه مالی در مقابل حوادث روستایی است از این رو اجرای این طرح تا سقف ۳۰ میلیون تومان را شامل می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها