امام‌جمعه مهریز: مسایل پرورشی دانش‌آموزان فدای ساختمان‌سازی نشود

یزد - ایرنا - امام‌جمعه مهریز گفت: مسایل فرهنگی، پرورشی و اخلاقی دانش‌آموزان که در فضای کنونی به شدت در هجمه تهدید نرم دشمنان انقلاب اسلامی قرار دارند نباید فدای ساخت و سازها و فعالیت‌های عمرانی بی‌حساب و کتاب شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ضرورت و اهمیت عنایت خاص به مسایل فرهنگی در کنار مسایل آموزشی دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: اگر بعد تربیتی و اخلاقی نسل جوان در کنار مسایل آموزشی پیگیری و اقدام مناسب صورت گیرد از بسیاری آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها پیشگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر هرگونه ساخت و ساز فضاهای آموزشی در سطح منطقه بر حسب ضرورت، نیازها و کارشناسی شده باشد مشکلی نیست ادامه داد: باید همپای توجه به مسایل آموزشی و ساخت مکان‌های جدید به تربیت دینی و اخلاقی آینده‌سازان میهن اسلامی به صورت ویژه توجه کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: در کنار مباحث آموزشی باید به مسایل تربیتی و تهذیبی دانش‌آموزان که چشم و چراغ آینده کشور و بسیار اهمیت دارد بیش از گذشته با برنامه‌ریزی و همراهی تمامی متولیان امر و همکاری خانواده‌ها اقدام‌های ضروری به عمل آید.

محی‌الدینی اظهار کرد: در جلسه‌های شورای آموزش و پرورش اکثرا به مسایل آموزشی، ساخت و سازها و سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای نسل جوان توجه و مسایل مورد بررسی قرار می‌گیرد ولی به رغم اهمیت موضوع به مسایل فرهنگی و اخلاقی دانش‌آموزان که نیاز اصلی است عنایت لازم صورت نمی‌گیرد .

وی بیان کرد: زمانی شورای آموزش و پرورش در اهداف و برنامه‌های خود موفق است و به وظایف قانونی و شرعی خود عمل کرده که به هیچ وجه مسایل فرهنگی و پرورشی دانش‌آموزان را در یک برنامه دقیق و مشخص فراموش نکند و همه به آن دارای یک دغدغه جدی و مسوولانه باشند.

امام جمعه مهریز یادآور شد: هیچ فردی با ساخت برخی فضاهای مناسب و منطقی بر حسب ضرورت برای تامین نیازهای دانش‌آموزان و بسترسازی مناسب برای تعلیم و تربیت آنها مخالف نیست ولی آنچه باید همواره در تصمیم‌سازی‌ها لحاظ شود فدا نشدن مسایل تربیتی در کنار آموزشی است که در حاشیه قرار می‌گیرد.

محی‌الدینی با بیان اینکه همه ما در این برهه زمانی در قبال آینده کشور و تربیت نسلی انقلابی در راستای آرمان‌های نظام ولایی، انقلابی، ارزش‌های دینی و نیازهای آینده کشور مسوول هستیم، همکاری همگان به خصوص اعضای شورای آموزش و پرورش را برای در اولویت قراردادن آن خواستار شد.

همچنین رضا زارع زاده مهریزی فرماندار و  سید کاظم حسینی مدیر آموزش و پرورش مهریز با ارایه گزارشی از فعالیت شورای آموزش و پرورش به اهمیت اجرای برخی طرح‌ها و بررسی مطالبات برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت اشاره کردند.

مهریز ۱۱ هزار دانش‌آموز و ۱۰۷ مدرسه دارد.

مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها