بختیاری: از ظرفیت دستگاه ها برای کمک به مددجویان باید بهره برد

تهران - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سند ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان با اولویت رسیدگی به معلولان، کودکان کار و زنان سرپرست خانوار فرصت مغتنمی است و باید از ظرفیت همه دستگاه های حمایتی برای رفع مشکل این افراد بهره ببریم.

به گزارش ایرنا، سیدمرتضی بختیاری عصر دوشنبه در نشست کارگروه ملی فرهنگ توانمندسازی مددجویان اظهار داشت: پس از عملیاتی شدن این سند، برخی مشکلات آن مشخص خواهد شد و باید برای ارائه هرچه بیشتر خدمت به مددجویان اصلاح شود.

وی با بیان اینکه در این سند معلولان، زنان سرپرست خانوار و کودکان کار در اولویت قرار دارند، افزود: سازمان بهزیستی در حوزه معلولان و کودکان کار ورود کرده است.

رئیس کمیته امداد امام(ره) گفت: در این ارتباط از ظرفیت خیریه‌ها و تشکلات مردم‌نهاد در حوزه فرهنگ‌سازی نیز باید استفاده کرد.

 ۶۵ درصد از افراد تحت پوشش کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند

بختیاری با بیان اینکه ۶۵ درصد افراد تحت پوشش کمیته، زنان سرپرست خانوار هستند، افزود: باید از ظرفیت‌های کشور برای رفع مشکلات معلولان، زنان سرپرست خانوار و کودکان کار به خوبی استفاده کرد.

رئیس کمیته امداد امام (ره) عنوان کرد: جای قوه قضاییه در این سند خالی است و در برخی موارد از لحاظ حقوقی باید دستگاه قضا ورود پیدا کند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در نشست کارگروه ملی ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان گفت: یکی از اسناد مهمی که در شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب شد، برنامه ارتقای ملی فرهنگ توانمندی سازی مددجویان جامعه است.
محمدرضا موالی زاده با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور ۳۵ عضو حقیقی و حقوقی دارد، اظهار داشت:  این شوار دارای حدود ۱۰ هزار عضو در سراسر کشور است و اگر از ظرفیت‌های این شورا به خوبی استفاده شود، می‌تواند در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی ایفا کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه ۱۵ سرفصل و ۷۰ برنامه ذیل سرفصل‌ها در نظر گرفته شده، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که ۲۰ سند تا پایان این دوره شورای فرهنگ عمومی، تصویب کنیم.

موالی‌زاده افزود: در این سند کمیته امداد و بهزیستی به دلیل نوع فعالیت  کاری که انجام می‌دهند، نسبت به دیگر دستگاه‌ها در اولویت هستند.

وی با بیان اینکه هدف ما توانمندسازی مددجویان و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی است، تأکید کرد: باید نگاه ترحم‌انگیزی را که به مددجویان وجود دارد، تغییر دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار جامعه