اسلامی: همه بلیت‌های فروخته شده به مقصد انگلیس باطل است

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزییات لغو پروازها بین ایران و انگلیس گفت: همه بلیت‌های فروخته شده به مقصد انگلیس باطل است و اگر پروازی هم به سمت انگلیس داریم باید بدون مسافر بازگردد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «محمد اسلامی» در حاشیه مراسم افتتاح ۸۹ پروژه ریلی که به مناسبت هفته حمل و نقل به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، درباره تعلیق پروازهای ایران به مقصد انگلیس افزود: تعلیق همه پروازها دو هفته‌ای است.

وی گفت: شب گذشته وزیر بهداشت از ما خواست برای پروازهای انگلستان اقدامات سختگیرانه اعمال کنیم، اما ما تصمیم گرفتیم که ریسک نکرده و پروازها را به‌طور کامل لغو کنیم؛ در این راستا دیشب تصمیم گرفتیم پروازهای رفت و برگشت به انگلستان دو هفته تعلیق شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بهداشت مرزی متعلق به وزارت بهداشت در فرودگاه امام خمینی(ره) مستقر است، ادامه‌داد: تست کرونا برای مسافران در فرودگاه امام ضروری است که باید آزمایش منفی کرونا ارائه کنند و این مورد در فرودگاه کنترل می‌شود.

وی درباره سرنوشت مسافرانی که بلیت خریداری کرده‌اند نیز گفت:‌ از امروز پروازها لغو شده و بلیت‌هایی که فروخته شده کنسل است تا به شرایط بهتری برسیم.

این مقام مسوول درباره این نقل قول از معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی که فردا پرواز ایران به انگلستان انجام می‌شود، گفت: هیچ پروازی که با مسافر از انگلیس بازگردد نداریم، از امروز پروازها متوقف است و در برگشت نباید مسافر داشته باشند.

وی اضافه‌کرد: ورود مسافر از انگلیس مورد تأکید است، اما ننوشته‌اند از ایران کسی نرود، ولی در برگشت نباید مسافر از انگلیس بیاورند.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت در نامه به معاون بهداشت این وزارتخانه نوشت: پیرو مذاکره انجام شده و نامه‌های قبلی مبنی بر بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم از مبدا کشور انگلیس وارد می شوند و نیز قطع موقت پروازهای خطوط هوایی شرکت‌های داخلی به مقصد آن کشور، ضروری است، به سرعت همه کسانی که طی دو هفته گذشته از مبدا کشور انگلیس مستقیم یا غیرمستقیم وارد کشور شده‌اند مورد بررسی قرار گرفته و تا تعیین تکلیف نتایج آزمایشات مربوطه، تحت قرنطینه و مراقبت کامل قرار گیرند.

وی ادامه‌داد: باتوجه به مراودات کشور انگلیس با دیگر کشورها به‌ویژه کشورهای اروپایی، ضروری است همه مبادی ورودی هوایی به خصوص پروازهایی که از مبدا کشورهای اروپایی انجام می‌شود، به‌شدت تحت نظر، مراقبت و انجام آزمایشات کووید ۱۹ قرار گرفته و همچنین علائم بالینی افراد وارده مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha