معاون نخست وزیر روسیه خواستار همگرایی با ایران در حوزه نفت و انرژی شد

مسکو - ایرنا - معاون نخست وزیر روسیه روز دوشنبه دردیدار با وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که برای بررسی وضعیت بازار جهانی نفت به مسکو سفر کرده است ، خواستار رشد همکاری ها و همگرایی بیشتر با ایران در همه زمینه‌ها بویژه در حوزه نفت و انرژی شد.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه در دیدار با الکساندر نوواک، با اشاره نقش مهم و مثبت روسیه در اوپک و اوپک‌پلاس، تاکید کرد همکاری های دو کشور درحوزه انرژی روز به روز در حال گسترش است.

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران گفت: در شرایط کنونی ، از جمله تحمیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر ایران و روسیه ، تقویت همگرایی و همکاری دوکشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 زنگنه با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همکاری نزدیک و تنگاتنگی در حوزه نفت و انرژی ، بین دوکشور وجود داشته است، تاکید کرد : ما همچنان خواستار تعمیق این همکاری‌ها به منظور بی اثر کردن پیامدهای تحریم هستیم.
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در عرصه بین المللی تغییر و تحولات بسیاری شکل گرفته است ، گفت : در هر شرایطی روابط ایران و روسیه دچار تغییر نخواهد شد و تهران مصمم به تحکیم روابط با روسیه است.  

 
الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه هم در این دیدار با ابراز خرسندی از مناسبات رو به افزایش دو کشور گفت : روسیه نیز بطور قطع خواستار همگرایی بیشتر با ایران در همه زمینه‌ها و بویژه در حوزه نفت و انرژی است.
نوواک افزود : در سال‌های اخیر رایزنی بین اعضای اوپک و اوپک پلاس موثر بوده و روسیه تلاش کرده است نقشی سازنده ایفا کند.
این مقام عالی روس گفت : ایران و روسیه در حوزه نفت و انرژی همواره همکاری‌های نزدیک و روبه رشدی داشته اند و این همکاری‌ها همچنان تداوم خواهد یافت.
 طرفین در این دیدار نقشه راه تداوم و توسعه همکاری های دو کشور فارغ از تحولات سیاسی بین المللی را ترسیم نمودند. همچنین پیگیری و اجرای توافقات و تفاهمات مربوط به حوزه انرژی در قالب کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار جهان