۶ نفر دیگر در کرمانشاه بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باختند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت ۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

مهدی محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: سه نفر از این افراد در شهرستان کرمانشاه و در هریک از شهرستان های کنگاور، هرسین و دالاهو هم هر کدام یک نفر فوت کردند.
وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ بستری و ۶۷ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.
محمدی اظهار داشت: هم اکنون ۲۳۸ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۴ هزار و ۶۶۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۲۶ نفر ترخیص شده اند.

وی در پایان گفت: از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون ۴۰ هزار و ۱۳۹ نفر بیمار کرونایی با تست pcr در استان شناسایی شده اند.

پیک چهارم کرونا دور از انتظار نیست
استاندار کرمانشاه در نشست اخیر با باشگاه داران ورزشی به وضعیت کرونا در استان اشاره و با بیان اینکه تاکنون سه پیک را پشت سر گذاشته ایم، یادآوری کرد: در پیک اول آمار فوتی ها به صورت میانگین روزانه یک تا ۲ مورد و در پیک دوم میانگین روزی پنج فوتی داشتیم.

هوشنگ بازوند افزود: در پیک سوم میانگین فوتی ها روزانه به ۱۸ نفر رسید که در روز ۲۴ آبان آمار ۲۴ فوتی یعنی هر ساعت یک نفر را ثبت کردیم اما خوشبختانه هم اکنون کرونا در کرمانشاه شیب نزولی دارد هرچند عقیده دارم آمار روزانه هشت یا ۹ فوتی نیز زیاد است.

استاندار کرمانشاه همچنین پیک چهارم کرونا در استان را نیز دور از ذهن ندانست و گفت: برای کنترل این بیماری مجبور به اعمال برخی محدودیت ها شده ایم، محدودیت هایی که مشکلاتی را برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر ایجاد کرده است که دست فروشان از جمله آنها هستند.

وی گفت: به مشکلات این دسته از شهروندان کاملا واقفیم اما برای حفظ سلامتی آنها و دیگران ناچار به اعمال و اجرای محدودیت ها هستیم تا کنترل این بیماری که به نظر می رسد فعلا باید با آن زندکی کنیم از دستمان خارج نشود.  

سرخط اخبار استان‌ها