اخبار کوتاه از گچساران و باشت

گچساران - ایرنا - سرپرست دفتر نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه باشت گفت: ۱۹۰ بسته معیشتی و نوشت افزار به همت خیران تامین و بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

محمد علیزاده اظهار داشت: ۱۵۰ بسته معیشتی و ۴۰ بسته نوشت افزار به همت خیران تامین و بین نیازمندان باشت توزیع شد.

وی ارزش بسته های خریداری شده مذکور در این شهرستان را ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

سرپرست دفتر نمایندگی اداره اوقاف وامور خیریه باشت تاکید کرد: همچنین به تازگی یک خیر ۱۸۰ میلیون ریال برای انجام تعمیرات بقعه متبرکه امامزاده سید محمد (ع) در این شهرستان اهدا کرده است.

علیزاده همچنین از اهدای ۹ میلیارد ریال از سوی مردم برای تعمیر و توسعه بارگاه امامزاده شاه زینعلی (ع) در این شهرستان خبر داد.

وی اضافه کرد:این میزان اعتبار برای احداث ۴۰۰ متر مربع توسعه بارگاه و آیینه کاری امامزاده شاه زینعلی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه بودجه سالیانه اوقاف وامور خیریه باشت اندک است افزود: تکمیل طرح آیینه کاری این بقعه متبرکه نیازمند مشارکت خیران است.

بارگاه امامزاده شاه زینعلی از نوادگان امام زین‌العابدین(ع)،در فاصله چهار کیلومتری جاده اصلی باشت به چرام و ۲۲ کیلومتری غرب شهر باشت واقع شده است.

این بقعه متبرکه در ضلع جنوبی روستای تنگ سادات(شاه زینعلی) از توابع بخش مرکزی باشت در میان کوهی معتدل و مرطوب قرار دارد.

کشف ۱۶کیلوگرم تریاک در گچساران

فرمانده انتظامی  گچساران از کشف ۱۶ کیلو گرم تریاک از یک دستگاه کامیون بنز در محور شیراز  به این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید محمد موسوی اظهار داشت:  در پی دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر از محورهای مواصلاتی استان کهگیلویه و بویراحمد موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر گچساران قرار گرفت.              
 وی افزود:ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان گچساران   ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با تعامل پلیس مبارزه با مواد مخدر استان حین انجام ایست و بازرسی در محور شیراز به گچساران به یک دستگاه خودروی کامیون بنز مشکوک و آن را متوقف کردند.                

موسوی تصریح کرد:ماموران در بازرسی از این خودرو ۱۶ کیلوگرم تریاک را که به طرز ماهرانه ای درکابین آن،جاسازی  شده بود کشف کردند. 
فرمانده انتظامی گچساران تصریح کرد: دراین رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر و به مرجع قضایی معرفی و خودرو نیز  به پارکینگ انتقال یافت.                           
وی ضمن هشدار به سوداگران و قاچاقچیان موادمخدر از مردم گچساران خواست درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را ازطریق پل ارتباطی ۱۱۰به پلیس اطلاع رسانی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها