لیگ برتر والیبال زنان؛ پیکان باخت اما صدرنشین باقی ماند

تهران- ایرنا- تیم ذوب‌آهن اصفهان در آخرین دیدار دور مقدماتی لیگ برتر والیبال زنان موفق به شکست پیکان تهران شد اما نتوانست صدر جدول گروه «ب» را از این تیم بگیرد.

به گزارش ایرنا، مرحله مقدماتی بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران «جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» امروز (دوشنبه) با برگزاری ۲ دیدار در سالن فدراسیون به پایان رسید.

در آخرین دیدار مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال زنان، تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان فریبا صادقی سه بر ۲ مقابل پیکان به پیروزی رسیدند و شکست دور رفت در اصفهان را جبران کردند.

پیکانی‌ها که با هدایت میترا شعبانیان در این رقابت‌ها شرکت کردند، در ست‌های اول و دوم این مسابقه با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شدند اما در ست‌های سوم و چهارم به مسابقه برگشتند و ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۲۱ فاتح میدان شدند و این دیدار به ست حساس پنجم رسید.

تیم ذوب‌آهن در این ست اقتدار خود را بر حریف دیکته کرد و در ابتدای ست ۱۱ امتیاز متوالی به دست آورد و در نهایت این ست را  ۱۵ بر ۴ به سود خود پایان داد تا با پنج برد، یک شکست و ۱۴ امتیاز در جایگاه دوم گروه ب باقی بماند.

تیم پیکان تهران نیز با پنج برد، یک شکست و ۱۶ امتیاز در صدر جدول این گروه ایستاد تا به کار خود در دور مقدماتی لیگ برتر پایان دهد.

تیم ذوب‌آهن اصفهان با شش دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در این مسابقات است. این تیم هفت عنوان نایب قهرمانی و دو مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در لیگ برتر دارد. پیکان تهران نیز دو مقام قهرمانی و نایب قهرمانی این رقابت‌ها را در گنجینه افتخارات خود ذخیره کرده است.

در نخستین دیدار امروز نیز تیم‌های ستارگان فارس و خجسته اسلامشهر به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده اسلامشهر سه بر صفر حریف خود را شکست داد.

با پایان دور مقدماتی لیگ برتر والیبال زنان، حضور تیم‌های سایپا و شهرداری قزوین از گروه الف و پیکان تهران و ذوب‌آهن اصفهان از گروه ب در مرحله نهایی لیگ برتر قطعی شد تا برای کسب رتبه‌های اول تا چهارم در مرحله نهایی تلاش کنند.

همچنین چهار تیم اکسون، سروقامتان بابل، خجسته اسلامشهر و ستارگان فارس در مرحله نهایی لیگ برتر والیبال زنان برای رتبه‌های پنجم تا هشتم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مسابقات دور مقدماتی گروه الف لیگ برتر والیبال زنان ایران ۲۴ آذرماه در قزوین به پایان رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار ورزش