پرستاران در جبهه اول فرهنگ ایثارگری هستند

تهران- ایرنا- مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی معتقد است امروز پرستاران در جبهه اول «فرهنگ ایثارگری» قرار دارند و این فرهنگ به‌جز توجه به ستایش و قدردانی نهادینه نخواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان تبلیغات اسلامی، عاطفه سعیدی نژاد در مراسم تجلیل از پرستاران، امدادگران دوران دفاع مقدس و مدافعان سلامت در باغ موزه دفاع مقدس گفت: امسال با توجه به ایثارگری‌های پرستاران و کادر درمانی؛ به جای روز پرستار باید هفته پرستار را گرامی بداریم. بزرگداشت پرستار به معنای توجه به فرهنگ ایثار و ازخود گذشتگی است و امروز جهادگران سلامت غیر از عرصه سلامتی، پیشتاز «فرهنگ ایثار» در کشور نیز هستند و خوشبختانه «فرهنگ ایثارگری» دوباره در کشور رونق گرفته است.

وی افزود: ما در تغییر فرهنگ با پدیده‌ای به نام «عزم» مواجه هستیم و این درحالی است که عزم جوهره و تغییر هر انسانی محسوب می‌شود و اگر به دنبال تغییر رفتار هستیم باید پیگیر محقق شدن عزم در جامعه باشیم.

سعیدی نژاد اضافه کرد: ما برای نهادینه کردن پدیده ایثارگری به مهندسی فرهنگی نیازمندیم؛ هر چند که ایجاد پدیده‌های فرهنگی امر ساده‌ای نیست و امروز پرستاران در جبهه اول این فرهنگ قرار دارند و برای اینکه این فرهنگ در جامعه محقق شود باید فرهنگ ستایش و قدر شناسی در کشور را جدی بگیریم.

وی ادامه داد: امروز مدافعان سلامت در جبهه پیشرفت کشور حضور دارند و زنان در الگوی اسلامی – ایرانی، عنصر اصلی آن محسوب می‌شوند چرا که در شکل گیری تمدن الگوی اسلامی، این زنان هستند که پیشرفت را خلق می‌کنند؛ امروز هم پرستاران، پرچمداران شعار پیشرفت هستند و آنها هستند که عرصه پیشرفت را در کشور رقم می‌زنند.

عملکرد قوی و مجاهدانه پرستاران 
مریم مجتهد زاده  رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: من پرستار هستم و به این حرفه افتخار می‌کنم و این افتخار را ناشی از عملکرد قوی، مجاهدانه و عاشقانه این قشر پرتلاش و ایثارگر می دانم و به همه پرستاران دفاع مقدس و پرستاران مدافعان سلامت درود می‌فرستم.

وی افزود: با وجودی که کرونا عالم گیر شده و همه درگیر مقابله با این ویروس هستند اما نوع عشق و ایثاری که پرستاران ما در مقابله با این ویروس از خودشان نشان دادند از نوع دیگری است و همه ما به این ایثارگری می‌بالیم.

رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از پرستاران کشور اظهار داشت: شما پرستاران با فداکاری و ایثارگری که در این حوزه و در این شرایط از خودتان نشان دادید، شغل پرستاری را برجسته‌تر کردید و چقدر هوشمندانه و زیبا، ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار مزین شده است.

وی تصریح کرد: ما به‌عنوان کسانی که بار امانت شهدا را بر دوش داریم باید پیام شهدا را با ایثارگری و حضور در صحنه و استمرار این مسیر به گوش جهانیان برسانیم و قدردان خانواده‌های شهدا و مدافعان سلامت باشیم و اگر زحمات پرستاران نبود ما نمی‌توانستیم امروز با کرونا مقابله کنیم؛ این درحالی است که همین مجاهدت‌ها راه پیشرفت کشور را باز کرده است.

مجتهد زاده گفت: در جامعه اسلامی نیاز به از خودگذشتگی و نوع دوستی داریم و این امر با وجود پرستاران قابل تحقق است. لذا باید چنین رفتارهایی با تکریم و قدردانی این ایثارگری‌ها برجسته شود. دشمنان ما با برنامه‌ریزی در قالب جنگ‌های نرم، مبادرت به سیاه نمایی در کشور می‌کنند در حالی که ما باید نقاط قوت و مثبت‌ انقلاب را به‌خوبی به تصویر کشیده و به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

به گفته وی همدلی و امید منجر به فعالیت‌های مثبت در کشور خواهد شد به گونه‌ای که حتی تحت شدیدترین تحریم‌ها هم؛ کشور در آستانه کشف واکسن کرونا است و باید این موفقیت‌ها رسانه‌ای و برجسته شوند.

در این مراسم از کتاب سالی در آینده به نویسندگی سبا کوهساری رونمایی شد و نویسنده این کتاب طی سخنان کوتاهی گفت: این کتاب وقف مهدویت و فعالیت‌های مهدوی است و از همه تقاضا دارم برای تبلیغ این کتاب رسانه باشند.

در پایان این مراسم از پرستاران دوران دفاع مقدس و پرستاران حوزه سلامت تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار فرهنگ