۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 84156624
۱ نفر

برچسب‌ها

هنرمندان خوزستان "در ستایش رود" گرد هم آمدند

اهواز - ایرنا - نمایشگاه گروهی نقاشی "در ستایش رود" به کوشش بیتا حسنی و مریم حسینی ۲ هنرمند تجسمی در اهواز برپا شد.

مریم حسینی، هنرمند خوزستانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۸ هنرمند نقاش از سراسر خوزستان در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند بیان کرد:آثار نمایشگاه پیرامون رودخانه‌های خوزستان است و هنرمندانی از شهرهای مختلف استان مثل آبادان، خرمشهر، رامهرمز، اهواز و... درباره رودخانه‌های شهر خودشان آثاری را خلق کرده‌اند.
وی ادامه داد: خوزستان از جمله استان‌هایی است که تعداد زیادی رودخانه دارد و تقریبا از هر شهر استان یک رودخانه می‌گذرد؛ زندگی مردم خوزستان خیلی وابسته به این رودخانه‌ها است.
این هنرمند رودخانه‌ها را عناصر مهمی در زندگی و حیات جمعی مردم خوزستان دانست و گفت: با توجه به اهمیت نقش رودخانه‌ها تصمیم گرفتیم نمایشگاهی پیرامون این موضوع برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از دوشنبه اول دی آغاز به کار کزد توضیح داد: آثار نمایشگاه دربرگیرنده تکنیک‌ها و ابعاد مختلفی است و هر هنرمندی از دیدگاه خود موضوع را به تصویر کشیده است.
حسینی گفت: برخی آثار ارایه شده در این نمایشگاه واقع‌گرا و برخی دیگر آبستره یا انتزاعی هستند و برخی از آنها به دغدغه‌های اجتماعی می‌پردارند و در مجموع آثار مختلفی را در برمی‌گیرند.
این نمایشگاه تا ۲۰ ‌دی جاری در نگارخانه یوما اهواز برپا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها