حرفه پرستاری در جامعه ما برخوردار از فرهنگ غنی است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه حرفه پرستاری در جامعه دینی ما با آن چه که در جوامع غربی دیده می‌شود بسیار متفاوت‌ بوده، گفت: این شغل با برخورداری از فرهنگ غنی و استحکامات معنوی جامعه پرستاران ما را ممتاز و نمونه کرده است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از پرستاران برگزیده قزوین، اظهار داشت: رسول گرامی اسلام (ص) بنای پرستاری را بنیانگذاری کردند و در جنگ‌ها نیز مداوای مجروحان را توسط پرستاران مورد تایید قرار داده بودند. 

وی، حضرت زینب (س) را قهرمان عرصه پرستاری دانست و افزود: در کربلا بحران سنگینی پیش آمد که مدیریت همراه با پرستاری آن حضرت ریل گذاری آینده پرستاری را شکل داد و در نهایت نیز الگویی برای پرستاران جامعه دینی قرار گرفت.

امام جمعه قزوین با تشریح رسالت‌های ایمانی و دینی پرستاران، تصریح کرد: پرستاران علاوه بر رسالت‌ درمانی، رسالت‌های ایمانی و دینی نیز برعهده دارند که روحیه دادن به بیماران یکی از مصادیق آن بوده و این مساله برگرفته از فرهنگ حضرت زینب کبری (س) که در کربلا برعهده داشتند، می‌باشد. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) پس از حادثه کربلا فرمودند که من جز زیبایی چیزی ندیدم چرا که اباعبدالله الحسین(ع) برای تحقق حقایق الهی قیام کردند و در این مسیر مقدس پیروز بودند، ادامه داد: حوادث روزی به پایان می‌رسند اما آن چیزی که می‌ماند و زیبایی دارد، حقایق الهی است که جلوه بسیار اعلای آن را در کربلا مشاهده کردیم.


به گفته وی، امروز و با شیوع ویروس کرونا قدری از اهمیت جامعه پرستاری برای مردم نمایان‌تر شد و آحاد جامعه دریافتند که حضور پرستاران تا چه میزان برای سلامت جامعه حایز اهمیت است.

امام جمعه قزوین اظهار داشت: مردم ما در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، فتنه‌ها و دفاع از حرم سربلند بیرون آمدند و امروز نیز در دفاع از سلامت باید کاری کنیم که آیندگان با افتخار آفرینی‌های شما عزیزان، احساس غرور کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها