بیمارستان‌های همدان با بالگرد گلباران شد

همدان- ایرنا- بیمارستان های‌ شهرستان همدان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) روز پرستار امروز /دوشنبه/ با استفاده از بالگرد اورژانس گلباران شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: ۶ بیمارستان شهرستان همدان شامل بیمارستان آتیه، مرکز آموزشی درمانی فاطمیه، مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان، بهشتی و مجتمع بعثت توسط بالگرد گلباران شد.

حبیب الله معصومی افزود:  با راه اندازی اورژانس هوایی در همدان حدود ۵۰۰ مصدوم با استفاده از ۳۹۱ پرواز به بیمارستان منتقل شده اند که ۸۰ درصد آنها بیماران ترومایی و قلبی بودند.

وی اضافه کرد: بیشتر ماموریت های این بالگرد انتقال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر بوده است و بخشی هم انتقال مصدومان حوادث بوده است.

معصومی در ادامه اظهار داشت: اعتباری از طریق وزارتخانه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و از این طریق قرار است در آینده نزدیک یک «مدیکوپتر» که دارای تجهیزات پیشرفته و مختص جابجایی مصدوم است تامین کند.

همدان دارای چهارهزار و ۷۰۰ کادر پرستاری در بخش خصوصی و دولتی شامل اتاق عمل، بیهوشی، بهیار، پرستار و فوریت های پزشکی است و برای رسیدن به استاندارد نیازمند جذب ۵۰۰ تا ۶۰۰ پرستار است.

یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ مصادف با پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیها که به عنوان «روز پرستار» نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha