چهارمین اجلاس کمیسیون حفاظت از منابع زنده آبی آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- چهارمین اجلاس کمیسیون حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر و مدیریت منابع مشترک مزبور از امروز (دوشنبه، اول دی ماه) با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، این کمیسیون بر طبق مفاد موافقت‌نامه حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر که در سال ۹۳ در حضور روسای جمهور کشورهای حاشیه دریای خزر در آستاراخان روسیه به امضا رسیده و از سال ۹۵ لازم‌ الاجرا شد، برگزار می‌شود که تا چهارشنبه (سوم دی‌ماه) ادامه خواهد داشت.

کشورهای جمهوری آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکمنستان اعضای این کمیسیون هستند و ریاست این کمیسیون در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بر عهده جمهوری اسلامی ایران است.

این گزارش حاکی است، در این اجلاس به موضوعات مهمی از جمله ارائه گزارش کشورهای عضو کمیسیون درباره بهره‌برداری از سهمیه صید آبزیان، اقدامات بازسازی و حفاظت از ذخایر آبزیان در سال ۲۰۱۹، وضعیت ذخایر آبزیان براساس تحقیقات دریایی، تصویب سهمیه صید آبزیان برای سال ۲۰۲۱ و طرح و بررسی موضوع ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر پرداخته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پارسال سومین اجلاس کمیسیون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبی دریای خزر در تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد