پاکستان تمامی  پروازها به مقصد عربستان را متوقف کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت پاکستان به دنبال تشدید شیوع کرونا در عربستان، تمامی پروازهای مسافربری خود به مقصد این کشور را متوقف کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، منابع رسمی پاکستان از تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری (PIA) برای تعلیق فوری تمامی پروازهای این نهاد ملی و سایر شرکت‌های خصوصی به مقصد شهرهای عربستان خبر دادند.

ممنوعیت پروازها از مبدأ شهرهای مختلف پاکستان به عربستان از امروز ۲۱ دسامبر اعمال و باعث شد ۱۸ پرواز برنامه‌ریزی شده سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان به مقصد سعودی لغو شود.

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: موج دوم کرونا در عربستان این کشور را مجبور به ممنوعیت ورود پروازهای خارجی کرد و متعاقب آن پاکستان نیز تصمیم به توقف پروازهای خود به مقصد سعودی گرفت.

با کشف گونه جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس، عربستان سعودی بار دیگر عمره مفرده برای زائران خارجی را به حالت تعلیق درآورد.

بر اساس این گزارش، عربستان به دلیل نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، همه پروازهای بین المللی را لغو کرده است.

خبرگزاری دولتی عربستان در ادامه گزارش داد که همه پروازهای بین‌المللی (به جز در موارد استثنایی) دست کم به مدت یک هفته لغو خواهد شد. ورود به عربستان از طریق مرزهای زمینی و دریایی نیز حداقل به مدت یک هفته ممنوع خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار جهان