طرح بروز رسانی تجهیزات مدیریت بحران تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: طراحی و اجرای «سامانه نت» جهت نگهداری و تعمیرات تجهیزات امدادی پایگاه‌های ویژه و پشتیبانی چند منظوره مدیریت بحران شهر تهران اجرایی و عملیاتی شد.

به گزارش ایرنا از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اسماعیل سلیمی روز دوشنبه، بابیان اینکه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار قلم از انواع تجهیزات در پایگاه‌های ویژه و پشتیبانی چندمنظوره خود دارد گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با راه‌اندازی سامانه نت (نگهداری و تعمیرات) اقدامات خود را در حوزه تعمیر و نگهداری تجهیزات در پایگاه‌های مذکور عملیاتی می‌کند.

وی افزود: این سامانه شامل یک طرح جامع است که بر اساس فرم‌های پیش‌بینی‌ شده، اقلام موجود را دسته‌بندی کرده و وضعیت آن‌ها را از نظر کارکرد و میزان استهلاک مشخص می‌کند، در نتیجه اقلامی که نیاز به تعمیر دارند، به بخش‌های مربوطه ارجاع داده می‌شوند و اقلام از رده خارج‌شده نیز با اقلام جدید جایگزین می‌شود.

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: همچنین یکی دیگر از کارکردهای این سامانه اعلام اقلام موردنیاز پایگاه‌ها بر اساس اولویت نیاز و کارکرد آن‌ها به هر منطقه جهت تأمین است.

سلیمی با اشاره به کمکی که این سامانه در صرفه‌جویی اقتصادی تعمیر و نگهداری اقلام پایگاه‌های مدیریت بحران، گفت: با یکپارچه‌سازی روند تعمیر و نگهداری این اقلام توسط یک پیمانکار واحد، امکان صرفه‌جویی از طریق تامین کالا به‌صورت خرید عمده و مواردی از این قبیل امکان‌پذیر است.

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد: این سامانه به دلیل اینکه بر اساس مطالعات بحران و سوانح محلی در ۱۰ سال گذشته طراحی و اجراشده است، برای هر محله و منطقه تجهیزات و اقلام اختصاصی را در چک‌لیست خود پیش‌بینی کرده است که این امر به تمرکز تجهیزات در مناطق با توجه به موقعیت جغرافیایی آن‌ها کمک کرده و با جابجایی تجهیزات تخریب یا استهلاک آن‌ها را کاهش می‌دهیم.

وی بابیان اینکه کارکرد مهم و ویژه این اقلام برای هنگام وقوع بحران است، تاکید کرد: از این‌رو اطمینان از سالم بودن تجهیزات موجود در پایگاه‌ها امری ضروری است، در این صورت هم نیروهای سازمان مدیریت بحران در مناطق و هم نیروهای داوطلب مردمی بانام اختصاری دوام و نیز نیروهای هلال‌احمر امکان استفاده سریع و مطمئن هنگام وقوع بحران از این تجهیزات برای کمک‌رسانی در سطح محلات رادارند.

سلیمی با اشاره به تامین تجهیزات موردنیاز برای تیم‌های جست‌وجو و نجات بین‌المللی (اینساراگ) که چندی پیش در تهران تشکیل شد، اظهار کرد: آموزش این تیم‌ها در حال انجام است ازاین‌رو ضروری است تامین تجهیزات موردنیاز این تیم‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها