فقط امتحانات دانش‌آموزان بزرگسال حضوری برگزار می‌شود

شیراز- ایرنا- رییس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش استان فارس گفت: همه امتحانات دانش‌آموزان مدارس بزرگسال به صورت حضوری برگزار می‌شود. 

امیر شیرازی نژاد، دوشنبه در نشستی مجازی با خبرنگاران در مورد نحوه برگزاری امتحانات، بیان داشت: امتحانات پایه دوزادهم برای دانش‌آموزان بزرگسال، راه دور یا دانش آموزانی که در امتحانات شهریورماه ۹۸ نمره قبولی را کسب نکرده اند، از پانزدهم دی ماه تا هشتم بهمن ماه ۹۹ به صورت حضوری و مطابق برنامه ارسالی امتحانات نهایی برگزار می‌شود. 

وی، با اشاره به اینکه امتحانات حضوری در حوزه های اجرایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، گفت: در پایه نهم برای دانش آموزان بزرگسال نیز امتحانات به صورت هماهنگ و حضوری برگزار خواهد شد.

شیرازی نژاد اضافه کرد: در یک سال تحصیلی که از یکم مهرماه سال ۹۹ تا سی و یکم شهریورماه سال ۱۴۰۰ ادامه دارد، سه دوره امتحان برگزار می‌شود که شامل امتحانات نوبت اول در دی ماه از نیمی از مطالب کتاب‌های درسی است، نوبت دوم در خردادماه از تمام مطالب کتاب و امتحانات شهریورماه برای کسانی است که در امتحانات خردادماه قبول نشده‌اند.

وی ادامه داد: در هر آموزشی برای اینکه مشخص شود منتج به یادگیری شده، باید ارزشیابی صورت پذیرد که در آموزش و پرورش از ارزشیابی به عنوان آزمون یاد می‌شود.

رییس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: در مقطع ابتدایی، آزمون‌ها عملکردی است یعنی مجموعه فعالیت‌هایی که دانش‌آموز سر کلاس درس چه به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌دهد که این موضوع توسط معلم ارزیابی می‌شود و منجر به ارزشیابی توصیفی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه حضور دانش‌آموزان دوره ابتدایی در شرایط کنونی برای امتحانات توصیه نمی‌شود، بیان کرد: حتی در مورد پایه اول و دوم ابتدایی، درس خواندن و نوشتن و درس ریاضی که جزو دروس مهم است و بهتر است به صورت حضوری باشد، طبق بخشنامه اعلامی در وضعیت زرد تنها با مجوز ستاد کرونای استان امکان حضور دانش‌آموزان ابتدایی برای ارزشیابی امکان پذیر است.   

شیرازی نژاد ادامه داد: دانش‌آموزان می‌توانند هر گونه تغییر رسمی در خصوص برگزاری امتحانات را در سایت‌های رسمی وزارت آموزش و پرورش و سایت اداره کل آموزش و پرورش فارس دریافت کنند.

   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها