۳۷ قطعه اشیاء تاریخی در  اسلام آبادغرب کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۳۷ قطعه اشیاء عتیقه و تاریخی متعلق به دوره اسلامی در شهرستان اسلام آبادغرب خبر داد.

سردار «علی اکبر جاویدان»  روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: ماموران پاسگاه منصوری اسلام آبادغرب پس از دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت شخصی در زمینه اشیاء عتیقه و تاریخی، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی محل سکونت شخص موردنظر در یکی از روستاهای اسلام آبادغرب شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی، بازرسی های لازم را به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این بازرسی ۳۷ قطعه اشیاء تاریخی مانند پایه ستون سنگی، تیغه خنجر، حلقه های مفتولی سر پیکان و ظرف کوچک که متعلق به دوره اسلامی می شود؛ کشف شد.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به تحویل اشیاء تاریخی کشف شده به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، از دستگیری یک نفر در این رابطه و معرفی به دستگاه قضایی برای صدور حکم لازم خبر داد.

وی در پایان گفت: پلیس قاطعانه با متخلفان و متصرفان غیرقانونی اشیاء عتیقه و تاریخی برخورد کرده و اجازه فعالیت آزاد را به آنها نمی دهد.

شهرستان اسلام آبادغرب با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها