فعال شدن ۱۱ مرکز سلامت تا برگزاری محفل قرآنی آنلاین در غرب پایتخت

تهران- ایرنا- شهردار منطقه۲ تهران با اشاره به آغاز اجرای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد : در این طرح ۱۱ مرکز سلامت محور با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

به گزارش ایرنا، حسن رحمانی روز دوشنبه در  جلسه هم اندیشی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید باهنر، رییس مرکز بهداشت غرب، آموزش و پرورش، مرکز رسیدگی به امور مساجد و نمایندگان سایر نهادها برگزارشد، با تاکید برضرورت تعامل تمامی دستگاه های خدمات رسانی برای قطع زنجیره کرونا گفت: باتوجه به پیامدهای مخرب شیوه ویروس کرونا برسلامت و اقتصادجامعه، طرح شهید سپهبد سلیمانی، فرصتی برای هم افزایی و مشارکت دستگاه های خدمات رسان برای مدیریت این بحران است.

وی افزود: این طرح مدیریت وکنترل اپیدمی کووید_۱۹ است که از طریق هماهنگی بین بخشی و مشارکت مردمی  اهدافی از جمله قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، و همچنین پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر را دنبال می‌کند وه شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه؛ یک پایگاه سلامت» اجرا می شود.

شهردار منطقه ۲ با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در حفاظت و صیانت از سلامت جسمی و روانی شهروندان تاکید کرد: برهمین اساس شهرداری  در راستای مسئولیت اجتماعی خود، آمادگی دارد تا با تمامی ظرفیت و امکانات در زمینه قطع زنجیره ویروس کرونا، با سایر دستگاه ها و نهادها همکاری کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ مرکز با هدف شناسایی سریع و غربالگری بیماران کوئید ۱۹ و نظارت براجرای صحیح قرنطینه به شهروندان خدمات رسانی می کند و در صورت لزوم این مراکز با هماهنگی مرکز بهداشت غرب افزایش پیدا می کند.

به گفته رحمانی، مرکز دانشگاهی سعادت آباد، سرای محله آسمان و مجموعه شهربانو به عنوان مراکز منتخب خدماتی همچون بیماریابی، انجام تست، قرنطینه، پیگیری روند درمان، مشاوره و آموزش ارائه شده و در هشت مرکز دیگر نیز تست PCR با جوابدهی سریع انجام می شود.

محفل‌ قرآنی‌ آنلاین با حضور قاریان ‌بین ‌المللی در منطقه‌ ۵

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵ گفت: همزمان با میلادحضرت زینب (س) محفل قرآنی آنلاین با عنوان ‌یلدای صبر با حضور قاریان و حافظان بین‌المللی قرآن کریم در شهرداری منطقه۵ برگزار شد.  

 سید حسین‌دلبری افزود: در این مراسم، قاریان مشهور کشور ساکن منطقه۵ آیاتی از قرآن کریم با مضمون صبر و ایستادگی حضرت زینب (س) را قرائت کردند.  تجلیل از استادان و حافظان قرآن کریم و خاطره‌گویی از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵ گفت:  در محفل قرآنی، سیدحسین موسوی، رئیس شورای عالی قرآن شهرداری تهران و ناظر شورای اسلامی شهر در امور قرآنی استان تهران، سید محسن موسوی بلده و  علی اکبر حنیفی از استادان و پیشکسوتان قرآنی کشور، حسین فردی و هادی موحد امین از قاریان بین‌المللی قرآن وحسن داننده مشاور و رئیس دفتر شهردار منطقه حضور داشتند که بخش‌هایی از این برنامه به‌صورت زنده از اینستاگرام، روابط‌عمومی شهرداری منطقه ‌۵ نیز پخش شد.
  
وی درباره دیگر برنامه‌های این معاونت به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار  و شب یلدا نیز گفت:‌ تجلیل از پرستاران منطقه ‌۵، به‌دلیل ایثارگری‌های آنان در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، تجلیل از مادران شهدای مدافع حرم منطقه، گرامیداشت یاد قربانیان بیماری کرونا در منطقه ۵ ، برگزاری جشن برای کودکان کار مرکز پرتو و پایگاه غربالگری کودکان کار و برپایی جشن یلدا در گرمخانه‌های بانوان و آقایان، از دیگر برنامه‌های معاونت امور اجتماعی و فرهنگی بود.

اجرای طرح توانمندسازی بانوان سوادآموز جنوب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از اجرای طرح توانمندسازی بانوان سوادآموز این منطقه با فراهم کردن زمینه اشتغال آنان در مراکز مهارت آموزی کوثر خبر داد.

مهدی بصیری در توضیح این خبر گفت: به واسطه تعاملات برون سازمانی و همکاری دو سویه با آموزش و پرورش منطقه، بخشی از اشتغال در مراکز کوثر خاص بانوان سواد آموزی که با مشکلات ودغدغه های فراوانی درگیر هستند درنظرگرفته شده است تا ضمن رفع مشکلات مالی، زمینه تشویق و ترغیب این افراد به کسب سواد نیز فراهم شود.

وی با اشاره به فعالیت سه مرکز مهارت آموزی کوثر ویژه بانوان سرپرست خانوار در این منطقه و اشتغال ۶۰ بانو در آن ها گفت: در همین راستا ضمن ایجاد اشتغال برای بانوان در این مراکز،   زمینه کار در منزل نیز برای آن دسته افرادی که امکان ورود به مراکز کوثر را ندارند ایجاد شده و بانوان سواد آموز نیز می توانند همانند بانوان سرپرست خانوار بنا به شرایط خود از  این نوع اشتغال بهره مند شوند.

این مسئول در بخش دیگری از ارائه خدمات کمک آموزشی مجازی به فرزندان بانوان سرپرست خانوار خبر داد و افزود:  با توجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس های مجازی، آن دسته از دانش آموزان بانوان سرپرست خانواری که به دلیل ضعف تحصیلی نیاز به کمک آموزشی دارند، می توانند از این خدمات رایگان در قالب نذر فرهنگی بهره مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها