گونه جهش یافته کرونا در انگلیس و وحشت در فرودگاه‌های آلمان

تهران - ایرنا - وحشت از ورود ویروس جهش‌یافته کرونا به آلمان، فضای فرودگاه‌های این کشور را از نیمه شب متشنج کرده و در آزمایش‌های انجام گرفته از سوی مسافران تاکنون یک نمونه مثبت به ثبت رسیده‌است.

به گزارش ایرنا، پس از مشاهده نوع جهش‌یافته و خطرناک تر ویروس کرونا در انگلیس، کشورهای اروپایی به کنترل شدید مبادی ورودی خود از سوی این کشور روی آورده اند.

نشریه دی ولت آلمان امروز (دوشنبه) در این رابطه نوشت: بخاطر نگرانی در مورد ورود ویروس جهش یافته کرونا که گفته می شود مسری تر است، از نیمه شب ممنوعیت پرواز برای هواپیماها از انگلیس به آلمان اعمال شده است. طی این مدت مسافرانی که از انگلیس می آیند  مجبور شدند شب را در فرودگاه ها بگذرانند.

بر این اساس در حالی که نوع جدید و مسری ویروس در سراسر انگلیس در حال گسترش است. پروازها به آلمان از این کشور از نیمه شب ممنوع شده است. این اقدام پیامدهای شدیدی برای آخرین مسافران پرواز از لندن در چندین فرودگاه آلمان داشته است.

«ینس اشپان» وزیر بهداشت فدرال آلمان گفت: این نوع جهش یافته هنوز در آلمان شناسایی نشده است. وی با بیان اینکه برلین گزارش های مربوط به بریتانیا را بسیار جدی می گیرد، افزود: ما در همه سطوح ، از جمله با همکاران اروپایی خود ، در حال تبادل فشرده اطلاعات هستیم.

این در حالی است که شدت سخت گیری ها، برای مسافران هوایی از لندن در چندین فرودگاه آلمان عواقب سختی به همراه داشته از جمله در فرودگاه هانوفر از ورود دهها مسافر از لندن جلوگیری شده است. یک مقام این فرودگاه گفته است تا زمانی که نتیجه آزمایش کرونا در دسترس نباشد ، مسافران باید در محل فرودگاه بمانند. در نهایت آزمایش یکی از مسافران مثبت بوده که این مسئله نگرانی شدید مقامات آلمان را به دنبال داشته است.

اکنون منطقه هانوفر اعلام کرده که با آزمایشات بیشتر باید مشخص شود که آیا این مسافر به نوع جدید ویروس کرونا آلوده شده است یا نه. در حال حاضر این فرد و افراد همراه وی با تدابیر ویژه به قرنطینه خانگی منتقل شده اند.

«آندریاس کرانتس» رئیس بخش بهداشت عمومی منطقه هانوفر گفت:اگر در مورد نوع ویروس آزمایش ها به قطعیت نرسد، بیمار در یک هتل قرنطینه می شود. بخش بهداشت در فرودگاه هانوفر همچنان همراه با نیروهای صلیب سرخ، سازمان امداد فنی و پلیس مشغول به پایش مسافران است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha