افزایش ۱۰ هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک کشاورزی در سال ۹۹

تهران - ایرنا - بانک کشاورزی اعلام‌کرد: امسال سرمایه بانک کشاورزی برای دومین سال پیاپی ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت و در مجموع این افزایش به ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بانک کشاورزی، این افزایش سرمایه که با امضای «محمد باقر نوبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد، نشانه توجه و حمایت دولت از تقویت ساختار مالی بانک کشاورزی است.

افزایش سرمایه بانک کشاورزی علاوه بر مهر تایید دولت بر عملکرد مثبت و اثرگذار این بانک، توان حمایتی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی و اقتصاد کشاورزی را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها امسال ۵۹۰ هزار میلیارد ریال منابع برای پرداخت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار دارد که نسبت به سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد ریال معادل ۱۲ درصد رشدنشان می‌دهد.

پارسال ۵۳۰ هزار میلیارد ریال از منابع این بانک در قالب تسهیلات پرداخت شد که ۹۰ درصد پرداختی‌ها مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

براساس این منابع مالی، در ۶ ماهه امسال ۲۸۶ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نزدیک به ۵۰ درصد اهداف برنامه محقق شده است و به طور معمول در نیمه دوم سال میزان پرداخت تسهیلات افزایش می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد