روزانه ۴۰۰ تن پسماند در خرم‌آباد تولید می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خرم آباد گفت: روزانه ۴۰۰ تن پسماند در خرم‌آباد تولید می‌شود این شهرستان بیشترین میزان تولید زباله را در لرستان دارد.

بهزاد رضوانی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: فرهنگ عمومی برای تنظیف شهرشکل نگرفته و تولید زباله یکی از جدی ترین مسایل حوزه شهری خرم‌آباد است‌.

وی افزود: با توجه به اینکه حمل زباله‌ها از هفت شب آغاز می‌شود از شهروندان انتظار داریم پسماندهای خود را صبح یا ظهر به خارج از منزل منتقل نکنند چراکه زباله‌گردها و حیوانات با پاره کردن کیسه‌های زباله، باعث آلودگی منظر و فضای شهری می‌شوند.

وی بیان کرد: تلاش کردیم با اطلاع رسانی در فضای مجازی و ساختن کلیپ‌های آموزشی، چاپ و نصب بنر حفظ نظافت شهر فرهنگ‌سازی کنیم اما هنوز فرهنگ عمومی آن شکل نگرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به تولید روزانه بیش از ۴۰۰ تن پسماند در مرکز لرستان، فرهنگ‌سازی و مسئولیت‌پذیری عمومی در این حوزه ضرورت پیدا می‌کند.

رضوانی گفت: بعضی شهروندان کیسه زباله‌های خود را روی صندوق عقب خودرو می‌گذارند تا در نزدیک‌ترین مخزن زباله بیندازند اما گاهی در بین راه افتاده و محیط شهر را کثیف می‌کند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خرم‌آباد افزود: براساس نتایج پژوهشی که روی ۱۰ شهر با جمعیت مشابه انجام شد خرم‌آباد بیشترین میزان تولید زباله را داشت، این مساله نشان می‌دهد که اگر شرایط به همین شیوه ادامه پیدا کند در آینده با چالش‌های زیست‌محیطی مواجه می‌شویم.

رضوانی بر لزوم اقدامات فرهنگی برای کاهش تولید زباله تاکید کرد و گفت: از آموزش و پرورش، صدا و سیما و رسانه‌ها انتظار داریم که با استفاده از نظرات اساتید دانشگاه و کارشناسان برجسته و ساخت برنامه‌های آموزش شهروندی مدیریت شهری را در این زمینه یاری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها