فرماندار فیروزکوه: مجاهدت‌های پرستاران قابل توصیف نیست

تهران- ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به کمبود تجهیزات در تنها بیمارستان این شهرستان اعلام کرد: ویروس کرونا سختی پرستاران این شهرستان را دو چندان کرده به همین منظور مجاهدت‌های این عزیزان قابل توصیف نیست.

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم مهری روز دوشنبه که به منظور تجلیل از پرستاران به بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه رفته بود در سخنانی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: امروز به اتفاق اعضای ستاد مبارزه با کرونای شهرستان آمده ایم تا از تلاش های شبانه روزی پرستاران و کادر درمانی شهرستان قدردانی کنیم.

وی حمایت از پرستاران را برای تقویت سلامت جامعه و اجتماع مهم دانست و افزود: جامعه برای کنترل شیوع ویروس کرونا، به تلاش و همت پرستاران، پزشکان و محققان کشور در تولید واکسن چشم دوخته‌اند و یقینا این تلاش و همت به نتیجه مطلوب ختم می‌شود.

مهری تاکید کرد: در ستاد کرونای شهرستان تلاش می کنیم که ظرفیت های خوبی در جهت کم کردن زحمات کادر درمانی ایجاد کنیم اما  به منظور کاهش شیوع این بیماری و انتشار آن باید مردم نیز همکاری کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کاری کنند که زحمت کادر درمانی کمتر شود.

وی ادامه داد: از مردم می خواهیم از تجمعات خانوادگی خودداری کنند و تردد و سفر را به حداقل برسانند تا شاهد کاهش تلفات و مراجعات بیماران به مراکز درمانی باشیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به امکانات حداقلی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اعلام کرد: با تلاش های انجام شده تجهیزات و امکانات پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) افزایش یافته و تامین دستگاه سی تی اسکن از اقدام بسیار مهمی بود که در روزهای گذشته انجام شده و با توجه به اینکه جغرافیای سیاسی این شهرستان در نقطه کریدور سه استان تهران، سمنان و مازندران است این اقدام بسیار مهم و ضروری بود.

وی خاطرنشان کرد: باید با هماهنگی و اتحاد و همدلی کمبود امکانات در بخش بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه را برطرف کنیم.

به گفته مهری، کادر درمانی شهرستان فیروزکوه علاوه بر خدمت رساندن به مردم این شهرستان در حال خدمت رسانی به مسافران هستند و با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان نیاز ضروری است که امکانات بهداشت و درمان این شهرستان ارتقا یابد.

وی با اشاره به  اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در شهرستان فیروزکوه نیز گفت: این طرح که با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بسیج، هلال احمر و دیگر دستگاه های اجرایی در راستای قطع زنجیره شیوع کرونا و بیماریابی شهرستان در حال اجر است که با نتایج مناسبی روبه رو بوده است.

در این مراسم از زحمات پرستاران و کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها