بزرگترین جشنواره فرهنگی، هنری ورزشی در زنجان برگزار می‌شود

زنجان - ایرنا - رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان گفت: به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی جشنواره فرهنگی، هنری، ورزشی توفیق، گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

غلامرضا نظری روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی انجام گرفته برای ۶ ماه دوم سال سه یا چهار حرکت عمده فرهنگی در شهر انجام  می شود افزود: یکی از این برنامه‌ها برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری، ورزشی توفیق گرامیداشت شهید قاسم سلیمانی  است که در بحث شهری بزرگترین فستیوال به شمار می رود.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره را ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی‌های عمومی، تقویت همبستگی، انسجام و نشاط اجتماعی در میان شهروندان اعلام کرد و افزود: شناسایی قابلیت‌ها و توانمندی‌های فردی در عرصه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و بسترسازی برای رشد و بالندگی آنها، توسعه مسؤولیت پذیری نهادهای ذی ربط از طریق مشارکت در برگزاری جشنواره از دیگر اهداف تعیین شده است.

 نظری ادامه داد: این جشنواره در ۲۵ رشته فرهنگی، هنری، ورزشی و رسانه‌ای به صورت مجازی برگزار می‌شود که در برخی رشته ها در چند بخش اجرا شود که بخش ویژه جشنواره با موضوعیت سردار شهید قاسم سلیمانی و کرونا برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: بخش فرهنگی جشنواره در رشته روخوانی قرآن بصورت صحیح خوانی در ۲ بخش آقایان و بانوان زیر ۱۲ سال، در رشته مفاهیم قرآنی و نهج‌البلاغه نیز در ۲ بخش زن و مرد در همه رده‌های سنی و در رشته دست‌سازه با مواد دور ریختنی نیز به صورت خانوادگی برگزار می‌شود.

 رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان ادامه داد: در بخش هنری نیز در رشته‌های نقاشی و خط تحریری در ۲ رده سنی زیر ۱۲ سال و بالای ۱۲ سال، در رشته عکس موبایلی و سفره‌آرایی در همه رده‌های سنی، در رشته خوانندگی و مداحی نیز فقط در بخش آقایان در رده سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال برگزار می‌شود.

نظری افزود: همچنین در رشته‌های تک‌نوازی و ۲نوازی، دابسمش، صداگذاری، شعرخوانی، سرایش شعر، داستان کوتاه، مشاعره در ۲ بخش بانوان و آقایان در همه رده‌های سنی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش ورزشی نیز در صورت اخذ مجوز از سوی ستاد کرونا در رشته‌های دارت، تنیس روی میز، داژبال، بدمینتون در همه رده‌های سنی و در رشته مارپله نیز به صورت خانوادگی برگزار و همچنین رشته شطرنج بصورت آنلاین برگزار خواهد شد

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان افزود: این جشنواره در ۲ مرحله مقدماتی (سطح محلات و مناطق) و مرحله نهایی سطح شهر داوری خواهد شد.

وی با بیان اینکه با ساز و کارهای فراهم شده امکان شرکت خانوادگی نیز در این جشنواره فراهم شده است، گفت: در بحث مفاهیم قرآن نیز با بنیاد نهج‌البلاغه کشور هماهنگی شده و سایت مختص جشنواره‌های شهرداری زنجان راه اندازی شده است.

نظری افزود: بر اساس برنامه ریزی ها از یکم تا ۳۰ دی امسال سایت جشنواره فعال شده  به آدرس festivalf. zanjan.ir راه اندازی شده که علاوه بر بارگذاری برنامه های شهرداری، پذیرای برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری سایر دستگاههای اجرایی  است.

وی اضافه کرد: طبق برنامه یکم تا ۱۰ بهمن داوری آثار ارسالی انجام می گیرد و مراسم اختتامیه و برگزیدگان نیز ۱۵ بهمن همزمان با دهه فجر و میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر برگزار خواهد شد که این برنامه متناسب با وضعیت کرونایی لحاظ شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: جشنواره  انتخاب شهروند نمونه نیز تا پایان سال جاری برگزار می شود که دبیرخانه آن طی ۱۰ روز آینده شروع به کار خواهد کرد که در ۶ حوزه برگزار می‌شود.

به گفته رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، این جشنواره در محورهای ایثار شهری، اهدای خون، همسران جانبازان، اخلاق نیکو، امانتداری، انصاف، مدافعان سلامت برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها