توضیحات سازندگان «خانه امن» درباره یک سکانس جنجالی

تهران- ایرنا- سازندگان سریال «خانه امن» درباره سکانس جنجالی عملیات تروریستی در پوشش یک هوادار استقلالی که باعث دلخوری طرفداران این تیم شده است، توضیح دادند.

در قسمت چهل و سوم سریال خانه امن، داستان به ماجرای عملیات تروریستی یک عضو گروهک داعش در ورزشگاه آزادی اختصاص دارد. او برای انجام عملیات انتحاری، دربی پایتخت را انتخاب کرده است و در پوشش یک هوادار استقلال وارد ورزشگاه می شود. این سکانس با اعتراض هواداران تیم استقلال تهران مواجه شد.
ابوالفضل صفری تهیه کننده «خانه امن» با تاکید بر اینکه هیچ سوء نیتی برای نشان دادن یک داعشی تحت پوشش طرفدار تیم استقلال وجود نداشته است ، اعلام کرد: ماجرایی که در قسمت چهل و سوم نشان داده شد بر اساس یک داستان واقعی است. هدف این بود تا تاکید شود تروریست‌ها برای انجام اعمال خلاف خود از هر گونه محبوبیت ورزشی و هنری در بین مردم ایران سوء استفاده می‌کنند.

صفری ادامه داد: استفاده از این پرونده واقعی، صرفا به این خاطر بود تا  همه ما هشیار باشیم و جلوی این سوء استفاده‌ها را بگیریم.
وی ضمن دلجویی از هواداران استقلال خاطر سوء تفاهم ایجاد شده، تاکید کرد: بسیاری از عوامل سریال خانه امن طرفدار استقلال هستند و هرگز قصد توهین به این تیم را نداشته اند.
وی گفت: من از مخاطبان و علاقمندان تقاضا می‌کنم تا سریال «خانه امن» را به طور کامل نگاه کنند؛ بویژه قسمت ۴۴ که امشب (یک دی) پخش می شود. در این قسمت، داستان سریال به تیم پرسپولیس و ماجرایی مشابه پرداخته است.

 صبح امروز (دوشنبه) هیات مدیره استقلال جلسه‌ای در ساختمان این باشگاه و با حضور مدیرعامل استقلال تشکیل داد.

در پایان این جلسه بیانیه‌ای صادر شد که متن آن به شرح زیر بود: «روز گذشته سکانسی از سریال خانه امن، از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش و در فضای مجازی دست به دست شد که علی رغم همه ارزش‌های بالای این سریال پرمحتوا، صحنه‌ای توهین آمیز را به نمایش  گذاشت. صحنه نمایش داده شده به قدری منزجر کننده بود که از بیان آن خودداری می‌شود.

باشگاه استقلال ضمن اعتراض شدید به این خطای بزرگ، انتظار دارد رئیس محترم سازمان صداوسیما به این معضل که در برنامه‌های آن سازمان پر تکرار هم شده، ورود کرده و ضمن عذرخواهی از سرمایه‌های اصلی باشگاه یعنی هواداران شریف و فهیم، هرچه سریعتر نسبت به جبران آن اقدام کند.»

مجموعه خانه امن روایتی از یک پرونده جاسوسی- امنیتی است که لایه هایی از عملیات پیچیده مقابله با گروهک تروریستی داعش را روایت می کند. کارگردان این مجموعه احمد معظمی و بازیگران آن را حمیدرضا پگاه، پرویز فلاحی پور، امین زندگانی، سیما تیرانداز، سامان صفاری، شهروز ابراهیمی، علیرضا رئیسی، قربان نجفی، حمیدرضا عطایی، کاوه آفاق، سپیده خداوردی و سوگول طهماسبی تشکیل می دهند.

تاکنون ۴۳ قسمت از این مجموعه از شبکه یک سیما پخش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار فرهنگ