۲۱۰ اثر به جشنواره نماز، نیایش و مدافعان سلامت جیرفت ارسال شد

جیرفت - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از ارسال ۲۱۰ اثر به جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایرنا ، اصغر مکارم روز دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت گفت: برگزاری این جشنواره توفیقی برای دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بود تا شاهد انجام فعالیت فرهنگی جدیدی باشیم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را لبیک به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه ثبت فداکاری‌های دوران کرونا عنوان کرد و بر تاثیر دعا و نیایش در شرایط کرونایی تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در چندین سخنرانی بر ارتباط با معبود و دعا برای کمک به انسان‌ها در شرایط کرونایی تاکید کردند لذا این موضوع، اهمیت دعا و نیایش را در روزهای کرونایی نشان می‌دهد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، مثل شهید آوینی صحنه‌های فداکاری ثبت و ضبط شود لذا جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت فرصتی برای تحقق این فرمایش رهبری بود.

مکارم افزود: فعالیت‌های ایثارگرانه در شرایط کرونایی باید ثبت و ضبط شود تا آیندگان این فداکاری‌ها را از یاد نبرند و بی شک ثبت هنرمندانه فعالیت‌های ایثارگرانه نقش مهمی در درک بهتر آیندگان از این شرایط دارد.

وی به درگیری تمامی کشورهای دنیا با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: کشور ما در حالی که نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته از لحاظ امکانات در شرایط مساوی قرار نداشت ولی شاهد فوتی‌های کمتری بود.

او عملکرد خوب کشور را در زمینه مقابله با کرونا را نتیجه استفاده از تجربه خوب بسیج و همدلی همه دستگاه‌ها دانست و رزمایش مقابله با کرونا را بزرگترین رزمایش پس از جنگ هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.

جشنواره ملی نماز در علوم‌پزشکی جیرفت نخستین جشنواره معنوی کشور بود

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز که به صورت ویدئوکنفرانس میهمان این آیین بود از برگزاری ۱۶ جشنواره فرهنگی در سطح دانشگاه‌های کشور طی سال جاری خبر داد و جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت را نخستین جشنواره معنوی کشور اعلام کرد.

 حسن زائری لطف از رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های جیرفت برای برگزاری این جشنواره تشکر کرد و گفت: آثار بسیار خوبی به این جشنواره رسید.

جشنواره ملی نماز علوم‌پزشکی جیرفت فعالیتی شاخص بود

معاون فرهنگی سیاسی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها نیز جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت را فعالیتی شاخص در بخش فرهنگی و مذهبی برشمرد و گفت: این جشنواره در زمینه ترویج مکتب قرآن برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی تقوی افزود: ترویج مفاهیم دینی با استفاده از ابزار فرهنگی نقش تاثیرگذارتری دارد از این رو باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم در پایان این نشست گفت: نفرات برتر این جشنواره در ۶ رشته به ترتیب مقام های اول تا سوم، یک میلیون تومان، ۸۰۰ هزار تومان و ۶۰۰ هزار تومان هدیه نقدی دریافت کردند.

حجت‌الاسلام اصغر شاهرخی افزود: شاخص‌های امتیاز دهی داوران بر اساس شیوه نامه و رعایت عدالت و بی طرفی و نگاه فنی و تکنیکی به آثار بود.

وی تصریح کرد: این جشنواره در ۲ بخش ادبی و هنری و در رشته های عکس، نقاشی، فیلم و کلیپ، شعر، خاطره و دل‌نوشته برگزار شد.

حجت‌الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: استعانت از صبر و نماز، کرونا و ایثارگری مدافعان سلامت، کرونا ارتباطات اجتماعی و عبور از بحران، کرونا توسل و نیایش و همچنین کرونا توکل و امید به آینده از محورهای این جشنواره ملی بود.

وی به نفرات برگزیده جشنواره ملی " نماز، نیایش؛ کرونا و مدافعان سلامت" اشاره کرد و گفت: نفرات برتر در رشته نقاشی به ترتیب فاطمه شفیعی، مهسا اقدامی و هادی کامیاران بودند.

معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: در بخش عکس علی نجات بخش از دانشگاه نجف آباد اصفهان، فاخته جلایر نژاد از دانشگاه علمی و کاربردی اراک و مرتضی پناهی از دانشگاه روزبه زنجان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند که در این بخش نیز محمدرضا براهام از دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان عکاس شایشه تقدیر انتخاب شد.

وی نفرات برتر رشته شعر را به ترتیب فاطمه شهدادی ( عضو هیات علمی دانشگاه جیرفت)، مجتبی صفدری از گیلان و سلیم غلامی بروجنی از پیام نور دلیجان اعلام کرد.

حجت‌الاسلام شاهرخی به نفرات برتر بخش خاطره اشاره کرد و عباس عرفانی مهر از قم، پوریا اسکندرزاده از تهران و زهرا سادات مشکانی از دانشگاه حکیم سبزواری را جزو نفرات برتر این رشته عنوان کرد.

وی گفت: در بخش دل‌نوشته به ترتیب حمید عبداللهی ( عضو هیات علمی علوم پزشکی کرمان)، شیما شهیدی و رضا اسحاقی ( دانشجوی فرهنگیان کرمان) انتخاب شدند.  در این بخش همچنین  خانم دنیا اسکندر زاده از تهران، زهرا سعید زاده و زهرا وزینی از دانشگاه فرهنگیان همدان به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

وی سعید نجاتی از قم، فاطمه درستکار از دانشگاه کاشان و ریحانه مهدویان از مشهد را جزو نفرات برتر بخش فیلم اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها