مشکل کمبود خوراک دام در فیروزکوه برطرف شد

تهران- ایرنا- رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه با اشاره به خریداری جو برای تامین خوراک دام بین دامداران این شهرستان اعلام کرد: مشکل کمبود این نهاده برطرف شده و خوراک دام به اندازه کافی در اختیار دامداران فیروزکوهی است.

رضا فرازی روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۲۰ تن نهاده جو خریداری شده بزودی در اختیار دامداران شهرستان فیروزکوه قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته تعدادی از دامداران نسبت به تامین خوراک دام معترض بودند که این کمبود هم اکنون در شهرستان فیروزکوه برطرف شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه ادامه داد: عمده دامداران این شهرستان بصورت سنتی و عشایر هستند که مشغول فعالیت هستند و در این فصل بیشتر این دامداری ها در خارج از شهرستان مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی، در این روزها بدلیل کمبود نهاده دامی در کشور برخی دامداران با مشکلاتی مواجه بودند که با اقدامات انجام شده این کمبود برطرف شد و در روزهای اخیر نیز ۲۲۰ تن جو خریداری شده نیز وارد شهرستان فیروزکوه خواهد شد.

۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه از پرداخت ۳ میلیارد تومانی مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی خبر داد و گفت: این تسهیلات در راستای مکانیزه کردن بخش کشاورزی شهرستان و با همکاری بانک کشاورزی در سال مزین به جهش تولید به بهره برداران و کشاورزان این شهرستان پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات برای خرید تراکتور و سایر تجهیزات به کشاورزان پرداخت شده که مورد استقبال مناسب قرار گرفته به گونه ای که در ۹ ماهه امسال ۱۰۰ درصد سهمیه اعطایی بانک کشاورزی به شهرستان فیروزکوه پرداخت شد.

فرازی یادآور شد: کشاورزان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی می توانند به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به فصل سرما بر بیمه کردن اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: طرح بیمه کردن اراضی کشاورزی به همت صندوق بیمه کشاورزی در حال انجام است که این طرح نیز مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها