دمای هوای لرستان کاهش می‌یابد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر کل هواشناسی لرستان گفت: با ورود سامانه بارشی به نسبت سرد از عصر چهارشنبه هفته جاری دمای هوا در این استان کاهش می‌یابد.

به گزارش ایرنا بهروز مرادپور روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: فعالیت این سامانه از عصر چهارشنبه آغاز و تا ظهر جمعه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق، در شهرهای سردسیر و ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف، مه آلود شدن هوا و کاهش دید، وزش باد شدید لحظه‌ای، کاهش محسوس دماهای شبانه و بروز پدیده یخبندان از مخاطرات احتمالی این سامانه بارشی خواهد بود.

وی ادامه داد: منطقه اثر این سامانه تقریبا تمامی نقاط استان از جمله مناطق شمالی و شرقی خواهد بود و احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، ایجاد روان‌آب‌های سطحی، سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

مرادپور گفت: اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی جاده‌ها، احتمال آسیب به تاسیسات سبک شهری و روستایی و همچنین کاهش دماهای شبانه و بروز پدیده یخبندان به ویژه در مناطق سردسیر شمال و شرق و نقاطی از مرکز استان اثرات مخاطره این سامانه خواهد بود.

وی اضافه کرد: پاکسازی کانال‌ها و آبراهه‌ها، اتخاذ راهکارهایی برای عبور سیلاب‌های احتمالی، اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و عدم صعود به ارتفاعات، محافظت از کنتورهای آب و شبکه‌های آب‌رسانی، کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها، جلوگیری از اثر یخ‌زدگی در استخرهای پرورش ماهی و باغات باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همچنین آمادگی دستگاه‌های اجرایی ازجمله شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها جهت انجام تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، اطلاع‌رسانی ‌به‌موقع راهداری جهت جلوگیری از مسدود شدن جاده‌ها امری ضروری است.

مرادپور ادامه داد: بارش‌ها در مناطق سردسیر عمدتا به شکل برف می‌باشد همچنین کاهش دماهای شبانه از روز جمعه لغایت روز یک‌شنبه قابل توجه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها