فرهنگ‌سازی و نگاه فرهنگی باید در تمامی رویدادها ساری و جاری باشد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: فرهنگ شالوده اصلی و زیربنای تمامی مسایل جامعه است از این رو فرهنگ‌سازی و نگاه فرهنگی به امور عمومی و مهم جامعه از وظایف نهادهای فرهنگی است که در تمام برهه‌ها و رویدادها باید جاری و ساری باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین در محل فرمانداری، افزود: حراست از ارزش ها و شعایر اسلامی، نمادهای تاریخی و ملی، حفظ زبان مادری و در برهه کنونی نیز رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای حفظ سلامت و امنیت روانی جامعه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از مصادیق بارز و موفق فرهنگ سازی است.

وی اظهار داشت: قصرشیرین شهرستانی متفاوت از سایر شهرستان ها از لحاظ سابقه تاریخی و فرهنگی است که به عنوان نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی جایگاه والایی نیز در هشت سال دفاع مقدس داشته است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: باید با استفاده از فرهنگ و هنر ظرفیت های خاص این منطقه را معرفی کرد و باتوجه به شرایط کنونی با سپردن کارهای فرهنگی هنری به خود هنرمندان شهرستان و استفاده از ظرفیت های خاص فرهنگی آنان شاهد پیشرفت و اعتلای فرهنگی و هنری این منطقه در استان کرمانشاه و سایر نقاط کشور خواهیم بود.                                                                                              

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با بیان اقدام‌های فرهنگی صورت گرفته در قصرشیرین و مطرح کردن چشم انداز فرهنگی این شهرستان در سال های آینده گفت: فرهنگ زیربنای هرنوع توسعه ای اعم از فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در جامعه است که علاوه بر این موارد سایر وجوه جامعه نیز به صورت پیچیده ای با فرهنگ گره خورده و از آن تأثیر می پذیرد.  

بهرام فاضلی زاد با به اشاره به افق و دورنمای منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و ارتقای ادارات این شهرستان گفت: درنظر داریم تغییرات مثبت ناشی از تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در آینده و تغییر جایگاه سیاسی و اقتصادی این شهرستان در استان کرمانشاه و کشور، نسبت به افزایش نیروهای این اداره و استفاده از پرسنل متخصص در حوزه فرهنگ اقدام کرده و در حوزه برنامه های فرهنگی نیز به تدوین چشم انداز فرهنگی و هنری متناسب شرایط زمانی و مکانی توجه کنیم.

 در پایان از زحمات سحر پوره رییس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین قدردانی و علی اکرم شبستری به عنوان رییس جدید این اداره منصوب شد.                                                                                         

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.
این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۸۶۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کرد که قبور مطهر تعداد زیادی از این شهدا در سایر شهرهای استان کرمانشاه است.

سرخط اخبار استان‌ها