ملی‌پوش شمشیربازی: رفتار سرمربی موجب بروز اختلاف و حاشیه در اردو شد

تهران- ایرنا- ملی‌پوش شمشیربازی، گفت: سرمربی تیم ملی اسلحه اپه هرچند که در گذشته بازیکن بزرگی در این رشته بوده است اما رفتارش به‌عنوان سرمربی، موجب بروز حاشیه و اختلاف در تیم شد.

«محمد اسماعیلی» در گفت‌وگو با خبرنگار  ایرنا با اشاره به برخی اتفاقات رخ داده در چند وقت گذشته در اردوی اسلحه اپه، اظهار داشت: از چند سال پیش با علی یعقوبیان در شمشیربازی کار می‌کنم و وی مدتی نیز دبیر فدراسیون شمشیربازی بود. نامه ما به آن خاطر است که در این مدتی که او سرمربی بوده، تیم تضعیف‌شده است. البته در زمان دبیری نیز حمایت زیادی از ورزشکاران نداشت. رفتار این مربی باعث شد که ورزشکاران در اردو با هم مشکل داشته باشند و انتخابی نیز برگزار نشد و به یکی قول اعزام می‌دادند و دیگری را اعزام کردند. در سال گذشته سه بار به فینال اسلحه اپه صعود کردم و یک قهرمانی و ۲ نایب‌قهرمانی کشور دارم.

او در ادامه عنوان کرد: شاید برخی نامه زدن را راهی برای حل مشکل ندانند اما واقعیتی که وجود دارد که ما چند بار به فدراسیون  اعلام کردیم اما مسوولان همچنان از سرمربی حمایت می‌کنند. البته این طبیعی است؛ اما کسی نمی‌پرسد که چرا من با مقام سوم امیدهای آسیا اکنون در قاره کهن جایگاهی ندارم. سال ۲۰۱۴ به این عنوان رسیدم که در آن سال «قربانف» از قزاقستان در هشت نفر حذف شد اما او سال بعد نایب‌قهرمان شد. گروه هنگ‌کنگ که با ما در یک رده بود الان پنجم آسیا است اما ما کجای جدول رده‌بندی قرار داریم. این ‌یک واقعیت است و کسی نمی‌خواهد آن را ببیند. سال گذشته من در مسابقات آسیایی چهار برد و دو  باخت کسب کردم و باختم در مرحله حذفی به بازیکن ژاپنی بود که نایب‌قهرمان شد. در آن مسابقات بازیکن کره‌ای را شکست دادم.

ملی‌پوش شمشیربازی اسلحه اپه گفت: برخی ادعا می‌کنند که ما فیض عسکری را با همین ترفند از سرمربیگری خلع کردیم اما او همین امروز در مصاحبه با رسانه‌ها این ادعا را تکذیب کرد. یعقوبیان شرایط لازم برای سرمربیگری ندارد و حتی شکل برخورد وی با ورزشکاران بسیار بد است. او در گذشته بازیکن بسیار خوبی بوده است اما هر ورزشکار خوب، مربی خوبی نخواهد شد. چهار سال با ایشان کار کردم و همه می دانند که مشکلاتی در اردو وجود داشت.

او گفت: تمام تلاشم برای موفقیت در این رشته است و حق دارم نسبت به عملکرد مربی اعتراض کنم. از سال ۲۰۱۶ چه پیشرفتی در شمشیربازی اسلحه اپه رخ داده است؟ این رشته درآمدی ندارد و تاپ ترین ورزشکار آن کمتر از ۵۰ میلیون تومان قرارداد دارد. هدفم رسیدن به افتخار است.

اسماعیلی با اشاره به  پیشرفت اسلحه سابر در ایران عنوان کرد: این روزها برخی در واکنش به اعتراض ما اعلام می‌کنند که می‌خواهند بر مبنای الگوی پیمان فخری در حرکت باشند در حالی که فخری گروه را به یک‌باره عوض نکرد. ما از جوانان در کنار هم بودیم و اکنون تجربه لازم را کسب کردیم؛ تجربه‌ای که می‌تواند به کمک ما بیاید. حال در سن پختگی باید اردو را به خاطر تصمیمات یک مربی ترک کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار ورزش