تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه یزد و حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) منعقد شد

یزد_ ایرنا_به منظور گسترش روابط علمی و تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و حوزه علمیه پیامبر اعظم(ص) منعقد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه یزد. قاسم برید لقمانی رییس این دانشگاه در این نشست گفت: امیدواریم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و حوزه علمیه پیامبراعظم(ص) ثمرات خوبی به دنبال داشته باشد. 

محمدعلی حداد، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد، نیز خواستار تقویت ارتباطات علمی دانشگاه یزد با دانشگاه جامعه‌المصطفی (ص) شد و اظهار داشت: دانشگاه جامعه‌المصطفی (ص) تجربیات بسیار خوبی در حوزه پژوهشی و همکاری‌های بین‌الملل در کشور داشته که می‌توان از آن بهره برد. همچنین تجربیات علمی زیاد دانشگاه یزد، در صورت نیاز حوزه می‌تواند با آن‌ها به اشتراک گذاشته شود.

مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) یزد پیوسته جامعه‌المصطفی العالمیه در ادامه این نشست با بیان نقش و سابقه طولانی این دانشگاه در اسلامی‌سازی علوم دانشگاهی و انتشار تفکر علمی و اسلامی به جهان گفت: در این دانشگاه، علاوه بر تدریس دروس اختصاصی حوزه، تقریبا تمامی رشته‌های علوم انسانی با رویکرد و زیربنای اسلامی و با هدف اسلامی‌سازی دروس  به فرمان مقام معظم رهبری ورود پیدا کرده است.

حجت الاسلام سید ابراهیم هاشمی نژاد افزود: برخی از رشته‌های دانشگاه جامعه‌المصطفی العالمیه از جمله فقه پزشکی، ‌فقه محیط‌زیست، ‌روانشناسی اسلامی که علوم جدید را بر مبنای آیات و روایت اسلامی تبیین می‌کند و یا رشته‌های مانند فقه تربیتی و فقه اقتصادی که از تمامی آنها پژوهش‌های کاربردی خوبی استخراج شده، جز در این دانشگاه در هیچ دانشگاهی دیگری وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها