شمار بستری‌ بیماران کرونایی زنجان به ۶۸ نفر در هفته کاهش یافته است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: در زمان حاضر با مجموع اقدامات انجام گرفته در مهار کرونا، شمار بیماران کرونایی نیازمند بستری در این استان به ۶۸ نفر در هفته رسیده است که این رقم در اواخر آبان ۱۵۵ نفر در هفته بود.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه های استان افزود: در مهار پیک سوم کرونا، عملکرد استان زنجان مناسب بوده به طوری که از سوی مسئولان وزارت بهداشت، از زنجان به عنوان استان موفق ذکر نام شد.

وی با بیان اینکه همکاری مردم عامل موثر در مهار کرونا است، اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که از پیک چهارم کرونا جلوگیری کنیم و این البته مشروط به همکاری کامل مردم است.

حقیقی با بیان اینکه زنجان در ۲ نوبت پایلوت اجرای تست سرپایی کرونا در کشور شد، اظهار داشت: این موضوع نشان از نظم پذیری و قابلیت های موجود در استان است.

استاندار زنجان با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از سالمندان مبتلا به کرونا نیازمند بستری می شوند، گفت: در استان زنجان ۱۱۰ هزار سالمند داریم که بیش از ۹۰ درصد از آنان با خانواده های خود زندگی می کنند.

وی ادامه داد: اگر خانوادهایی که فرد سالمند در بین آنها است، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، خطر کرونا برای سالمندان تا حد قابل توجهی کم می شود.

حقیقی با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده، ابتلای بالای ۹۰ درصد بیماران در نتیجه دروهمی ها، تجمع ها، مسافرت و حضور در مراسم عزا و عروسی بوده است، گفت: تا کنون ۱۱۰ هزار تست تشخیص بیماری کرونا در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ظرفیت انجام ۲ هزار تست تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت در استان وجود دارد، اظهار داشت: از زمان شیوع کرونا، ۱۱۰ تخت آی سی یو جدید علاوه بر ۷۴ تخت قبلی در استان ایجاد شده و تعداد پایگاه های سلامت نیز از ۱۲ مورد به ۲۴ مورد افزایش پیدا کرده است.

طرح های پوشش اینترنت پر سرعت در روستاهای استان، دهه فجر افتتاح می شود

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان که شهریور امسال انجام شد، مقرر گردید توسعه شبکه ارتباطات در مناطق روستایی فاقد اینترنت این استان با ایجاد ۹۹ سایت، انجام شود که تا کنون عملیات اجرایی ۷۰ سایت به پایان رسیده و در دهه فجر امسال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همه ۹۹سایت پیش بینی شده، افتتاح می شود.

حقیقی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش جمعیت دانشجویان در دانشگاههای غیر انتفاعی اشاره کرد و گفت: این یک مساله کشوری بوده و لازم است هم در سطح کشور هم در استان راهکاری هایی برای حل مساله در دستور کار قرار گیرد.

وی به لزوم اجرای آمایش آموزش عالی در استان اشاره کرد و گفت: هماهنگی ها در این خصوص باید در دستور کار مسوولان امر قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها