مجوز تردد فقط به افراد دارای شرایط ویژه داده می شود

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج با اشاره به مراجعه روزانه شمار زیادی از افراد برای دریافت مجوز سفر بین استانی به این فرمانداری ، اعلام کرد که فقط افراد دارای شرایط ویژه با ارائه مدارک و مستندات می توانند مجوز سفر دریافت کنند.

غفور قاسمپور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شرایط کرونایی کشور،  ممنوعیت سفرهای بین استانی با شدت و جدیت در  البرز دنبال می شود ؛ زیرا هدف مسوولان کشور و استان قطع زنجیره کرونا برای سلامتی مردم و پیشگیری از حوادث غم انگیز کرونایی است.

فرماندار ویژه کرج یادآور شد که روزانه حدود ۱۵۰ نفر برای دریافت مجوز سفر بین استانی به این فرمانداری مراجعه می کنند که کمتر از ۲۰ درصد آنان دارای شرایط لازم برای سفرهستند.

قاسمپور تاکید کرد که مردم به هیچ وجه برای دریافت  مجوز سفرهای گردشگری و غیر ضروری به فرمانداری و دیگر دستگاه های مسوول مراجعه نکنند، چرا که هیچ مجوزی در این زمینه صادر نخواهد شد.

معاون استاندار البرز گفت : فقط افرادی که دارای مدارک پزشکی قابل استناد ،  ماموریت های اداری و  مواردی از این دست می توانند برای دریافت مجوز سفر برون استانی به فرمانداری کرج مراجعه کنند.

طرح محدودیت های کرونایی از یکم آذرماه سال جاری  در کشور آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد. 

اجرای محدودیت های کرونایی موجب کاهش چشمگیر ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کووید ۱۹ در استان البرز و سایر مناطق کشور شده است.

 استان البرز  در زمان حاضر در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد و تاکنون این ویروس خطرناک بیش از ۲۸ هزار البرزی را روانه بیمارستان ها کرده که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن آنان جان باخته و حدود ۲۴ هزار و۵۰۰ نفر نیز بهبود یافته اند.

اکنون ۴۲۹ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان البرز بستری هستند که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان برای قطع زنجیره کرونا از مردم تقاضای ماندن در خانه ، کاهش سفرهای درون شهری و برون شهری ، استفاده از ماسک و  موادضدعفونی کننده و رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی را دارند.      

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها