عملکرد نظام برای مردم اطلاع رسانی شود

تهران- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: عملکرد و خدمات نظام اسلامی برای امیدوارسازی مردم به آینده به آنان اطلاع رسانی و تبیین شود.

به گزارش ایرنا، شکراله حسن بیگی روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان تهران افزود: باید برای ترمیم آسیب های وارده به سرمایه اجتماعی، اقدام به اطلاع رسانی خدمات نظام کرد، این خدمات هیچ ارتباطی به دولت های مختلف ندارد.

وی یادآورشد: هر دولتی به فراخور حال خود اقداماتی را برای خدمت رسانی به مردم انجام داده است و باید این مباحث به مردم اطلاع رسانی شود.

حسن بیگی اظهارداشت: طی ۶ ماه پیش رو باید به سمت افزایش امید در میان مردم حرکت کرد تا ثمره آن افزایش مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: نمی توانیم منتظر شکل گیری ستاد انتخابات در اسفند ماه باشیم، ما در این استان چهار انتخابات پیش رو داریم که از هم اکنون برای مدیریت آنها، چهار ستاد هماهنگی انتخابات راه اندازی کرده ایم.

وی تاکید کرد: در این دوره از انتخابات نیز قانون گرایی و بی طرفی باید مد نظر همه متولیان و مسئولان قرار گیرد.

حسن بیگی خاطرنشان کرد: اگر مجریان و نمایندگان فرمانداران ما به خوبی آموزش ببیند، در نهایت ما نیز در برگزار انتخابات مشکلی نخواهیم داشت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: یکی از اقدامات مهم آموزش مجریان و نمایندگان است که هفته گذشته نخستین جلسه آموزشی کشور را در تهران داشتیم  و نمایندگان پنج استان در آن نشست حضور یافتند و کلیات در آن مطرح شد.

وی ادامه داد: ما در این فکر هستیم که جزئیات را نیز منتقل کنیم و آموزش هایی را برای عوامل اجرایی و نمایندگان فرمانداران با استفاده حداکثری از فضای مجازی در نظر گرفته ایم.

حسن بیگی ضمن اشاره به اینکه با استفاده از فضای مجازی تلاش می‌کنیم آموزش ها غیر حضوری برگزار شود، اضافه کرد: نمی توان برای استان تهران که حدود پنج هزار صندوق رای با ۹ متولی دارد، جلسه آموزشی برگزار کرد و از سوی دیگر با توجه به شرایط کرونایی این موضوع به صلاح نیز نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: یکی از انتخابات مهم که بناست در استان تهران برگزار شود و همواره نیز در آن با چالش مواجه بودیم، انتخابات شوراهای شهر و روستاست.

وی اعلام کرد: ۹۴ درصد جمعیت استان تهران شهری و ۶ درصد روستایی است اما این ۶ درصد جمعیت روستایی تهران خود به مراتب از تعداد ساکنان یک استان بیشتر محسوب می شود.

حسن بیگی افزود: تعداد روستاهای واجد شرکت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستایی، ۵۳۱ پارچه است که در آنها برای برگزاری انتخابات برنامه ریزی می‌کنیم، با توجه به حساسیتی که شوراهای روستایی دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: انتخابات شورای اسلامی شهر در استان تهران حساسیت بالایی نسبت به دیگر استان ها دارد و دنبال این هستیم که در این انتخابات هم از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها