تعداد بیماران کرونایی بستری در لرستان به یک چهارم کاهش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان به یک چهارم کاهش یافته و اکنون ۹۱۰ تخت بیمارستانی مختص کرونا خالی شده است.

به گزارش ایرنا دکتر "صالح آزادبخت" روز دوشنبه در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: یکهزار و ۱۵۰ تخت بستری برای بیماران کووید ۱۹ استان اختصاص یافته که هم اکنون ۲۴۰ عدد از این تعداد در اختیار بیماران است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ها و ۵۲ بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های لرستان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علاوه بر کاهش چشمگیر میزان بستری بیماران کرونا، تعداد فوتی های این ویروس در استان از ۱۵ نفر در روز به میانگین سه تا ۶ نفر کاهش یافته است.

تا ۲۹ آذر ابتلای ۵۹ هزار و ۲۸۰ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یک هزار و ۲۶۳ نفر نیز جان باخته اند.

بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته و اعلام ستاد استانی مدیریت کرونا، شهرستان‌های خرم آباد، پلدختر، ازنا و دلفان همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شهرستان بروجرد به تازگی از وضعیت نارنجی خارج شده است و هم اکنون در کنار الیگودرز، دورود، کوهدشت، سلسله، رومشگان و چگنی جزو مناطق زرد شیوع کرونا در لرستان محسوب می شود.

محدودیت های وضعیت نارنجی شیوع کرونا تا پنجم آذرماه در لرستان تمدید شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها