۱۵ میلیارد ریال برای مرمت پل خاتون کرج اختصاص یافت

کرج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اعلام کرد که ۱۵ میلیارد ریال با همکاری دستگاه های اجرایی استان برای مرمت اضطراری پل تاریخی خاتون کرج اختصاص یافت.

فریدون محمدی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این اعتبار از سوی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، استانداری البرز و شهرداری کرج تامین شده است .

وی  افزود: بر این اساس در حال پیگیری ابلاغ بودجه مورد نیاز برای آغاز مرمت پل تاریخی کرج هستیم.

محمدی بیان  داشت: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان حوزه مرمت اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز، شیاری در بخش شمالی پل خاتون کرج ایجاد شده که علاوه بر رانش پل، احتمال ریزش دوباره را افزایش داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت : برای جلوگیری از نفوذ بارندگی و رطوبت، پوشش حفاظتی بر روی حفره ایجاد شده در کف پل نصب شده است تا از سایر آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.
وی بیان داشت: با توجه قرار گرفتن در فصل زمستان و احتمال افزایش بارندگی ها و ریزش دوباره پل تاریخی خاتون  در تلاش هستیم تا عملیات اجرایی مرمت و نجات‌بخشی نهایی هر چه زودتر آغاز شود.

پل تاریخی خاتون به طول ۶۱ متر و عرض هفت متر مربوط به دوران سلجوقی و صفوی حدود سه هفته پیش بخشی از سقف آن ریزش کرد که بلافاصله وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی برای بررسی این موضوع به استان البرز سفر کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها